Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt már, hogy direkt lemondtá...

Volt már, hogy direkt lemondtál a jólétedről, annak érdekében, hogy a jövőben jobb legyen?

Figyelt kérdés
Például nem mentél jobb ingatlanba lakni, hogy ne egy hanem két lakásod legyen vagy nem vettél új autót, bármit, hogy befektethess. Magyarán nem költötted el a pénzed a saját jólétedre, hanem inkább befektettél, vagyont gyűjtöttél.

2021. ápr. 14. 07:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy elmentem egy kicsit kevesebb pénzért olyan poziba, amiről tudtam, hogy hosszútávon jobb karrier lehetőségeket ad. Jó döntés volt.
2021. ápr. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
igen ezt hívják megtakarításnak
2021. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Volt. 10 éve csinálom ezt és mondhatom, hogy nagyon bevált. Igazából csak az első 2-3 év volt nehéz, utána elkezdtek jönni az eredmények. A 4. évtől a befektetésekből származó hozamoknak köszönhetően már jobban éltem, mint azok a kortársaim, akik nem fektettek be.
2021. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan így csinálom, kisebb lakásban lakom, mint, amit megengedhetnék, kisebb autóm van, kevés haszontalan költés. A másik oldalon van egy szép megtakarítás ami termel, a nyugalom, +szabadidő, évente több nyaralás.

A nagy ház és autótulajdonosoknál azt látom, hogy felemészti az életüket és szinte ennek a kettőnek a fenntartására keresnek.

2021. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan mindig is így éltünk. Gyermekkoromban is szüleimmel, most is a családommal.


Nagy dilemma, hogy költsünk egy vagyont a házra vagy se. Végül is most sem omlik ránk de elég retró sajnos.

2021. ápr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen,és van több albérletem jelenleg, ellenben 600e Ft értéke a kocsinak amivel járok.

Már tudnék jobb autót venni és szeretnék is, de a sportosabb autókat szeretem és mivel menet közben a gerincem tönkrement így ezt az élményt buktam.

Cserébe jelenleg ha nem dolgoznék többet akkor is fel tudom a 2 gyerekemet igen korrekt módon nevelni és öreg koromra se kell nagyon számolnom semmit hogy mi mennyibe kerül.


Ja 40 év felett vagyok

2021. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Mivel nem igazítjuk a bevételeinkhez az életszínvonalunkat, ezért gyakorlatilag mindig így élünk, így tudunk nagyobb mértékű megtakarítást képezni. Az egész élet döntések sorozata. Pl. nem vettünk családi házat, mert akkor egy életre eladósítjuk magunkat. Vettünk egy lakást hitelre úgy, hogy 5 év alatt kifizetjük. Majd ha ismét ekkora hitellel tudunk venni családi házat, akkor megvesszük.

Bár lett volna rá keret, nem vettünk Balaton parti telket nyaralónak, csak egy kisebb Dunapartit, de ezt is imádjuk. Bár vehetnénk új autót, inkább egy pár éveset vettünk, mert úgy is gyorsan értéktelenedik, minket kiszolgál ez is.

Így érvényesül nálunk a jut is, marad is elv.

2021. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a vállalkozói létem eleje erről szólt. MINDEN pénzemet visszaforgattam a webáruházba, amiről most már tudom, hogy hiba volt. Valamennyi megtakarítást nagyon is érdemes képezni.


A saját jólétemre minimálisat költöttem ekkor, és most is fontosabb a befektetés és a tartalék képzése, mint az, hogy elköltsem erre-arra a pénzt.

2021. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
persze és jó döntés volt. már önmagában a befektetéseimből bőven az átlag felett élek, pár év és abbahagyom a munkát is 36/F
2021. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!