Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 millió forintot mibe érdemes...

1 millió forintot mibe érdemes fektetni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van 1.160 diákhitelem. És most van 1.000 Ft "felesleges" pénzem.

A hitel kamata éves 2%.

Vagy kifizetem vagy kellene valami aminek magasabb a kamatozása.

A számlán nem hagyom, mert nem akarok hozzányúlni és mivel elég bizonytalan is a gazdasági helyzet, egy esetleges állásvesztéskor felélném nem lennék rákényszerülve annyira a munkára.

Tehát venni semmit nem akarok belőle amég tartozásom van.

Tanfolyam, suli egyelőre felejtős, főállásban dolgozok és nem is keresek rosszul.

Nem vagyok otthon befektetésekben, de annyira azért megy a matek hogy ha valami nagyobb hozamot hoz mint a 2% kamat azzal jó vagyok.



2021. ápr. 16. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Állampapír hoz évente 4,4%-ot. Annyi csak, hogy a visszaváltási költség 1%, tehát nem érdemes túl gyorsan kivenni belőle a pénzt.
2021. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
Bitcoin, csak ne feledd eladni felet amiutan duplazik az arfolyam
2021. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

#1 Se a 4,4% nem stimmel, se az 1%. Amúgy igen, kölcsönpénzt nem fektetünk semmi kockázatosba. Úgyhogy a legjobb állampapírba tenni.


Ha biztos, hogy 5 évig nem fog kellene, akkor meg lehet játszani azt a trükköt, hogy csak 900ezret tenni államapapírba. Az 5 év után fedezi az adósságot, a fennmaradó 100ezret lehet bármi kockázatosba tenni, ahol az se baj, hogy mind elúszik. És bízni benne, hogy a 100ezer csinál egy nagyon jó hozamot.

De eseteden nyilván nem ez a helyzet, mert írod, hogy ha úgy alakul felélnéd.

2021. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mivel van munkád, így van cashflow is, amivel fizeted a hitelt, a maradék 1 misit be tudod tenni pl. állampapír pluszba, ami átlag 4,95%-hoz évente...


Számold ki, hogy ameddig lejár a tartozásod mennyi hozamod lesz. Nem nagy bűvészkedés.


1 millióból egy tanfolyam, diploma, kisebb vállalkozás beindítása is jobban hoz, mint az hogy nyertél 2,95%-ot.


Én is főállásban dolgozok, és levelezőn járok egyetemre, tehát megoldható.

2021. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

200.000 Ft 10 évre, 1 hónapra 1.600 Ft egy hónapra, nem egy olyan nagy pénz.

A tanfolyam, diploma, vállalkozás jó ötlet. Bár ott is lehet bukni, levelezőn nagyon kemény?

Egy műszaki menedzser diplomám van, viszont teljesen más területen helyezkedtem el. Bár diploma nélkül ide fel sem vettek volna.

2021. ápr. 19. 09:34
 6/12 anonim ***** válasza:

1 millióval nem tudsz nagy üzletet csinálni.

A kötelezettséget az fix, logikus, hogy fix bevételt állítsa vele szembe, az még leginkább az állampapír.

De ha rendes állásokld van, akkor az 1 Milla tartozás sem életveszélyes, szóval még az fizikai aranyon gondolkodhatsz.

Százév alatt 22$-ról 1800-ra nőtt, és 2200-2500 előrejelzéseket olvasok.

Ingadozik az is, de 1-3 év alatt biztosan(?) lesz olyan pont, hogy pluszban tudsz kiszállni.

Egy részét talán feltenném.

2021. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Fizikai aranyon? :O

ez is érdekesnek tűnik

2021. ápr. 19. 11:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van 1 milliód és egy olyan szaktudásod/végzettséged, amivel kisebb költségen bele tudsz kezdeni (például IT-s, vagy médiás, fotós, videós szakember), akkor vállalkozás másodállásban (később lehet belőle főállás).

Ha valamilyen passzív lehetőségbe (például tőzsde) befektetnél, akkor midnenképpen diverzifikálj, kicsit mindenbe, amiben látsz lehetőséget (soha ne tegyél fel mindent egy lapra) és rendesen nézz utána mindennek, te hozd meg a döntést.

2021. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A tőzsde kockázatos, ezt nem kell ecsetelni. Ahhoz, hogy jó hozamokat érj el, sokat kell vele foglalkozni, de az is lehet, hogy nem neked való az egész. Ha elérsz évi 10% hozamot, az ma már elég nagy szó, sőt. De az is 1 millánál évi 100 ezer, mínusz adó.


Szerintem egy milliónál ennyi időt tőzsdére költeni nem igazán éri meg, ha csak nem akarsz még nagyobb tőkét összeszedni és ezzel foglalkozni. Szerintem jobb a megtérülése, ha valami munkában, beruházáson gondolkodsz.

2021. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7, kicsit megnéztem egy ismerős kedvéért.

Bp 19. Ker.van egy Kft, én azt találtam elsőként, és amennyire lehet le is csekkoltam. Semmi gáz nincs a közelükben sem.

Kicsit olcsóbb is, mint Bécs, vagy Amszterdam.

De, ha ismersz tuti ékszerészt, azok még kb féláron csempészik közel keletről

Csak a tárolás, az gond lehet. Bár ennyiért nem fognak falat fúrni nálad, de azért azt is gondold meg.

2021. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!