Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyivel kerül többe a...

Mennyivel kerül többe a koporsós temetés az urnásnál? És mennyivel több a temetési költségek egy nagyvárosban mint egy kis településen?

Figyelt kérdés
Sajnos hamarosan temetnünk kell egy idős szerettünket... Mennyibe kerülnek a temetési költségek? A koporsós temetés mennyivel drágább az urnásnál? És nagyobb településen a költségek mennyivel magasabbak egy kis település költségeinél? Én olyan magas összegeket is hallottam, ha minden drágító körülmény adott akkor akár másfél millió is lehet a temetés sírkővel együtt, főleg ha az gránit... Ez rengeteg, ha igaz... Előre is köszönöm válaszaitokat.

2021. ápr. 26. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Falusi temetőben urnás temetés lehet 150 ezerből is, a Farkasréti temetőben koporsóval 1-1.5 millió is. Ha Budapest, akkor fent van a BTI árlistája (koporsóhelyek, urnahelyek, koszorúk, stb.) minden általuk üzemeltetett helyre, de vsz. megyeszékhelyen is hasonlóan fent van egy ilyen (Kerepesi temetőben egy szórásos temetésért nemrég 490 ezret fizettünk).
2021. ápr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhelyen urna behelyezés, 2 verses búcsúztatóval 200 ezer, ugyanez koporsósan már 350 lett volna, ha szeretnél ravatalon normális búcsúztatót, akkor növekszik az ár. Nagymamám 2 éve urnás temetést kapott az volt 500 ezer, ismerős koporsósa 800ba állt meg.
2021. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2021. ápr. 26. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Hatalmas a szórás nem csak települések, hanem vállalkozások között is.

Pl. nem rég Pest megyében egy szórásos temetés lement 225 ezer forintból katolikus szertartás szerint, míg egy koporsós, egyszerű búcsúztatással, minden extra nélkül 600 ezer forintért (sírkő nélkül). Most Borsodban temettetünk meglévő családi sírkőbe szintén sima búcsúztatással, 125 ezer forintot fizettünk.

A sírkövet meg lehet utólag csináltatni, így ezt nem feltétlenül kell most kifizetni.

Azért a kerepesi 490 ezres szórásos temetés meglepett.

2021. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig ennyi volt. Itt a Fiumei úti sírkertre gondolok persze (Pesten kevés helyen van szórásos szertartás, ez pedig elég drága hely), nem Kerepes város temetőjére.
2021. ápr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elhiszem persze, nem ezért jegyeztem meg, csak megakadt rajta a szemem.
2021. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

Bp., Fiumei úti sírkertbe ("Kerepesi"), meglévő sírba, hozott urnával, templomból kölcsönzött pappal volt ~300.000 Ft. Tehát a temetkezési vállalkozótól csak a gyászhuszárokra volt szükség, ill. ők intézték a hamvasztást és a halotti anyakönyvi kivonat kikérését, megjegyzem, tetűlassan.

Sírkő árakat kiadja a google: [link] Ez alapján az általad említett összeg töredékébe is kerülhet az egész.

2021. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én is elég naprakész vagyok az árakkal, semmivel sem lett volna drágább a koporsós. Persze, rengeteg függ attól, hogy mit kérsz. Mi pl. urnát és urnakoporsót is kértünk, de ahogy hallom, csak az egyiket szokás. Az igazi árkülönbséget a sírhely megváltása adja, de nekünk van családi sírhelyünk, erre nem kellett külön költeni.
2021. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!