Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri befektetni Mészáros...

Megéri befektetni Mészáros Lőrinc cégeibe?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az ő anyagi gyarapodása egyedülálló az egész világon. Ha azt nézzük, milyen rövid idő alatt történt.

2021. máj. 2. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
És hogy akarnál befektetni egy Kft-be? Írd már le mert nagyon érdekel
2021. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
jól is nézne ki, hogy jön egy noname gyökér és befektet abba a cégbe amit én építettem.. mert kell a munka büdös neki, de a della az kéne.
2021. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

Jelenleg 3 olyan cégbe lehet fektetni a BÉT-en, melyek Mészáros Lőrinchez köthetőek: 4iG, Appeninn és OPUS. Ezen cégek részvényeit bármelyik magyar brókeren keresztül jegyezni lehet.

A kérdés már csak az, hogy érdemes-e. Az első szabály, hogy nem fektetünk olyan cégbe, melyet nem ismerünk, nem vagyunk tisztában a cég működésével. (Mivel kiírtad ezt a kérdést, feltételezem, hogy nem ismered egyik céget sem.)

A második szabály, hogy nem fektetünk olyan cégbe, amellyel nem tudunk azonosulni, melynek termékeiben / szolgáltatásaiban nem hiszünk, mely vállalatok erkölcsi aggályokat vetnek fel.

A saját tapasztalatom az, hogy amikor olyan cégbe fektettem, amelyikkel tudok azonosulni és hiszek benne, az jelenleg is 10-30% pluszban van. Amiben viszont hiszek (nálam jelenleg egy kínai részvény), azzal viszont -30%-on állok. Szerencsére a portfólióm elenyésző százalékát teszi ki az adott értékpapír, így nem fáj.

Visszatérve a Mészáros-csoportba tartozó cégekre, ezek nálam bőven az "erkölcsi aggályokat felvető cégek" kategóriába tartoznak. Nem mernék fogadni arra, hogy ezek a cégek (és leányvállalataik) tisztán nyerik a közbeszerzéseket és minden rendben van náluk. Most jelenleg jól megy a szekér, de egy esetleges kormányváltás vagy sikkasztási botrány esetén ez nem feltétlenül lesz így. Lásd Wirecard-botrány, ahol 1.9 milliárd euró "véletlenül" eltűnt. Ekkor a részvény árfolyama 100 EUR-ról 2-re esett.

2021. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!