Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A diákmunkát bármikor otthagyh...

A diákmunkát bármikor otthagyhatom? Mit jelenthetnek konkrétan ezek a munkák (IT betanított munka)?

Figyelt kérdés

Ez a két pozíció van:

1. Linux területen való felhőalapú rendszerek monitorozása, jegykezelés, hibaelhárítás

2. Belsős kollégák gépeinek softwares, hardweres telepítése, javítása, jogosultságok megvonása, adása

Külön ki van hangsúlyozva, hogy nem informatikai területen tanulókat keresnek. Nem kérnek semmiféle kapcsolódó tudást vagy tapasztalatot, csak angol nyelvtudást, számítógépes ismereteket (ez nem tudom konkrétabban mit takar, szerintem csupán átlag felhasználó vagyok, mondjuk emelt infót tanultam és van egy infó érettségim, de az gyakorlatilag csak az office programcsomag...) és nyitottságot a tanulásra. Ez nagyjából megvan, de nem tudom, hogy konkrétan mit takarhat ez a hirdetés. Telefonon adnának majd tájékoztatást, illetve betanítanak, de jó lenne legalább nagy vonalakban tudni, hogy mit takar a munka mielőtt jelentkeznék.

A másik kérdés pedig az, hogy diákmunkásként van lehetőségem otthagyni a munkát, ha mondjuk nem megy, nem tetszik, nem tudom folytatni stb.? Még nem dolgoztam diákszövetkezeten keresztül (melódiák) és külön kiemelik, hogy a jelentkezők vegyék figyelembe, hogy ez egy hosszútávú munkalehetőség, ez pedig picit úgy hangzik mintha nagyobb vagy komolyabb elkötelezettséget jelentene.


2021. máj. 10. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Persze, nincs felmondási idő meg ilyenek, kb. szólsz hogy nem mész többet. Ilyenkor max. a következő munkanap bérét vonják le, ha nem szólsz X órával hamarabb. Nyilván ne hangoztasd, ha nem hosszú távra keresel munkát, mert akkor nem vesznek fel.
2021. máj. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
51%
Na pont az ilyenek miatt nincs nálunk sem gyakornoki program, sem diákmeló.
2021. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez a szerződésből fog kiderülni, de valószínűleg lesz próbanap vagy idő, amíg nem kapsz hosszabb szerződést. Addig felmodnhatsz. Utána vannak kötelezettségeid.
2021. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért keresnek hosszabb távra, mert nem akarnak minden héten újat betanítani. Általában az ilyen "fixes" helyek nem fizetnek rosszul, illetve neked is ki számíthatóbb, mert pl árufeltöltésre vagy kell diák vagy nem, van hogy hetekig nem tudsz dolgozni.
2021. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem ez azért volt kérdéses, mert mint írtam nincsen még tapasztalatom ezzel és nem tudom, hogy konkrétan mit vállalok, ha jelentkezem a munkára, esetleg felvesznek és elkezdek dolgozni. Nem tudom, hogy a diákmunkáknál mi számít hosszú távnak stb. Abból a szempontból ez egy valóban jó lehetőség, hogy ez egy fix munka és jó a fizetés, számomra is egy stabilabb, biztosabb lehetőség. Viszont szeptembertől nem tudom mennyi időm lenne rá az egyetem mellett, és a leírás alapján azt sem tudom megítélni, hogy konkrétan mivel jár maga a munka, tudnám-e majd az egyetem mellett is végezni stb.
2021. máj. 11. 11:48
 6/6 anonim válasza:
Igaza van a fentebb kommentelőnek. Szerződésben lesz benne. Nekem például 14 nap a felmondási idő és az alatt a 14 nap alatt minimum 40 ledolgozott órámnak kell lennie. Ha nem akkor értelemszerűen azt a 14 napot nem fizetik ki.
2021. máj. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!