Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az az üzemanyagár amiért...

Mi az az üzemanyagár amiért le mondanál a napi kényelmedről?

Figyelt kérdés
nem vagyok környezetvédelmi aktivista(kimondottan utálom is őket) de én pl elhatároztam, hogy biciklivel járok be dolgozni és vonatozom. MÁV Start kártyával ami 50%os kedvezményt ad lecsökkenthető a havi utazásom 6eft ra havi kb 40e ft ról. Csak kíváncsi vagyok, hogy nektek mi az az ár amiért letennétek? semmi személyeskedés, én megértem ha valaki mondjuk nem tudja másként megoldani a bejárást.:)
2021. máj. 11. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Én azok közé tartozom, aki nem tudja másképp megoldani. Igaz, hogy "csak" a budapesti agglomerációból járok be a belvárosba, de az napi kb. 5 óra utazás lenne nekem, ha kizárólag tömegközlekednék. A vírus óta nem használom a BKV-t, előtte (meg remélhetően hamarosan) az egyik külső kerületben leteszem a kocsit, és az utolsó 30 percben buszozok - de nem a környezetvédelem, hanem a dugó meg a parkolási díj miatt:S

De nehogy azt hidd, hogy ehhez adott a környéken P+R...

2021. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel akkor se járnék autóval, ha sokkal olcsóbb lenne. Én olyan helyen élek, hogy sokkal-sokkal gyorsabb a tömegközlekedés mint autóval állni a dugóban, nekem nem lenne az a pénz amiért megérné 1,5 - 2 órával korábban elindulni.
2021. máj. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ahogy eddig pesten voltam én is, úgy vettem észre, hogy tömegközlekedve vagy akár biciklivel tök gyorsan ellehet jutni bárhova. bár ha pesti lennék robogót vennék szivesen.:D na azzal olcsó is lenne, plusz tényéleg gyorsan bárhova és még a parkolással se kellene vacakolni.:)
2021. máj. 11. 16:21
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon kíváncsi lennék, hogy bicikliznél naponta 2*16 km-t iskolába/munkába...


Amúgy egy kis összehasonlítás:

- Mikor busszal jártam iskolába 7:10-kor indult a busz a városba s 16:30-kor vissza. Szóval kb délután 5-re értem haza.

- Mikor a barátnőmékkel kocsival, akkor 7:35-kor indultunk, s ahogy végzett mindenki, jöttünk haza, de max 15:30-kor már itthon voltunk.

És a busz még drágább is...


A tömegközlekedés nem játék és mese, hanem egy halom szívás.

2021. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Nem elírás? 16 km nem is sok, én szívesen járnék akkora távra bringával, ha lenne normális bicikliút/biciklisáv. Anno jártam is így suliba, igaz az csak 13 km volt. Sajnos ahol most élek itt nincs lehetőségem biztonságosan bringázni így hanyagolom, de szerettem.

2021. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Amúgy igen, amit 4-es ír, hogy 2x16 km az semmi. Apám pont ilyen messze van munkahelyétől, nyáron bringával jár és 50 éves. Úgyhogy simán. Én csak imádok vezetni olyan autóm is van, amit imádok, úgyhogy én mindenhova autóval járok (kivéve rövid távra, mert oda gyalog/elektromos roller/bicikli).
2021. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5


De biztos nem fizikai munkát végzel...


Egy sima 2 sávos európai útról van szó.

Amúgy ha te csak bicikliúton/biciklisávon biciklizel, itt kb sehova se mennél azzal a bringával. Nem lenne amin. :D

2021. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

jó, de hol van magyarországon kiépített bicikliút? nagyon gáz amúgy a dolog, anyámék megyeszékhelyen élnek, a tömegközlekedés olyan szinten minősíthetetlen és szr, hogy elmenni egyik kerületből a másikba és vissza kocsival húsz perc, tömegközlekedéssel másfél óra. apám szintén ingázhat a munkahelyére, másik városba, kocsival négy óra az út, öt, ha nem az autópályán megy, mert nincs kedve rohanni, vonattal hét, busszal nyolc.

én bécsben élek, amikor az otthoni öregebbik autót lecserélték, megkérdezték, hogy kérem-e a régit, de nincs értelme, egyszerűen nincs két olyan pontja a városnak, ami ne lenne egymással valamilyen tömegközlekedés által összekötve, ahol öt-tíz percenként érkezik a következő jármű. (ha elmegyek az egyik végéből a másikba kb. egy óra, és akkor tényleg nagyon hosszan utaztam)

2021. máj. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Literenként 1500 forint körül azért átgondolnám.. Nem járok messzire, de a tömegközlekedéssel baromi szívás lenne.. Oda út kb 10 perc kocsival. Tömegközlekedéssel pedig 15 perc séta az állomásra + 5 perc út, majd elkezdek visszafelé sétálni és csak onnan tudok tovább sétálni, ami 25 percet jelent pluszba (semmi nem jár oda).Na ha ezt összevetjük, nem járok jobban
2021. máj. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7

Nem csak biciklisávon biciklizek. Ha elég széles az út, akkor anélkül is - sajnos nálunk erről szó se lehet, életveszély a főútvonal, kamion mellett esélytelen elférni.

Jelenleg nem fizikai munkát végzek, de volt hogy azt végeztem, és bringával jártam amikor épp nem szakadt az eső, jól esett akkor is.

2021. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!