Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit kell befizetnem ilyenkor?

Mennyit kell befizetnem ilyenkor?

Figyelt kérdés
A nyáron lesz majd egy megbízásom egy amerikai cégtől, ezért úgy gondoltam adószámos magányszemély leszek. Mit kell majd befizetnem, adóznom a kapott összeg után? Utána néztem, legalábbis próbáltam, és SZJA, szocho, adóelőleg, ezeket találtam. Van még valami, vagy ennyi? Ha mondjuk nekem 100.000 forint lesz a bevételem, akkor mennyit kell ebből befizetnem?

2021. máj. 15. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Keresel egy konyvelot akinek ez a munkája, szerinted itt ingyen megmondja neked valaki?
2021. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy kérdezni mertem egy olyan oldalon, aminek az a lényege, hogy kérdezni lehet.
2021. máj. 15. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:

gondoltam adószámos magányszemély leszek


Miből gondolod? Mit fogsz csinálni konkrétan?

2021. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy egyszeri alkalom és bevétel lesz, tehát nem üzletszerű tevékenységet fogok végezni. Ha jól tudom, ilyenkor ez adószámos magánszemély kategória a legjobb választás.
2021. máj. 15. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

Nem a bevételtől és a megbízás hosszától függ, hogy lehetsz-e adószámos magányszemély, hanem a tevékenységtől.

2021. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Amennyiben a magánszemély alkalomszerűen – nem rendszeresen -, eseti jelleggel, nem üzletszerűen – azaz nem kimondottan haszon-, illetve rendszeres jövedelemszerzésre irányulva – végzi a gazdasági tevékenységet, akkor az adóhatóságtól adószámot igényelhet anélkül, hogy egyéni vállalkozóvá válna."


Ebből nekem az jön le, amit írtam hogy pl. a nem üzletszerűség miatt leszek adószámos magánszemély.


De persze tévedhetek. Viszont ha nem adószámos magánszemély leszek, akkor mi? Vállalkozást indítani egyszeri dolog miatt nem felesleges?

2021. máj. 15. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!