Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ház àfája levonható egyéni...

Ház àfája levonható egyéni vállalkozóként?

Figyelt kérdés
Ha egyéni vállalkozó vagyok és házat szeretnék épülni az áfa visszaigényelhető mint az autónál?

2021. máj. 18. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég sokmindentől függ. Pont mint az autónál. Ott sem minden autó áfáját tudja mindenki visszaigényelni.
2021. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mitől függ?
2021. máj. 18. 23:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint írtam, sokmindentől. Áfakörös vagy-e egyáltalán. Ingatlannal kapcsolatos ügyekre külön is kell nyilatkozni, hogy adómentes vagy adókötelessé tételt választasz-e. Továbbértékesítésre van-e az ingatlan, vagy magadnak. Etc, etc.
2021. máj. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha afakoros vagy akkor levonható.


Az más kérdés, hogy amikor eladod mekkora szopás lesz , de igen, megcsinalhatod .

2021. máj. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért ez elég meredek kijelentés, hogy ha áfakörös vagy, akkor levonható.
2021. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt miért ?
2021. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert nem tudjuk milyen célból építi a házat és azt sem tudjuk, hogy ingatlanügyekben milyen áfára van bejelentkezve.
2021. máj. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De logikusan áfa körbe tartozó egyéni vállalkozó építhet házat mert a vállalkozásának kell iroda, de alapvetően nem is kell megindokolni. Különleges áfa bejelentkezés építőanyag vasarlasor szerintem nem kell de ha kell akkor is a lehetoseg van rá érvényes tehát vissza tudja igényelni.


Mint írtam , bár nem könyvelő vagyok de van épülete több is a kft-mnek ami nem egyéni vállalkozó de kiindulási alapnak jó , igen, lehet , epitkezhet, de a visszaigényelt áfaert cserébe akkora szivast vesz a nyakába hogy nem éri meg.


De továbbra is, a kérdése az volt hogy megoldható e, hát igen, megoldható.

2021. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ok. Én még mindig azt mondom, hogy attól függ. Könyvelőként :) Az építőanyag áfája is függhet az áfabejelentkezéstől. Aztán még szóba jöhet a saját rezsis beruházás is, amikor bukja keményen az áfákat. Szóval nem olyan egyértelmű, maradjunk annyiban :) mivel a kérdező még mindig nem válaszolt, hogy mit és hogyan akar.
2021. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!