Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabadság kifizetése kötelező...

Szabadság kifizetése kötelező e vagy sem?

Figyelt kérdés
Én ha felmondtam mindig pénzben kértem ki a szabit h fizessék ki a bent mardt napokat nem akartam kivenni, hanem KP-ban. De most elvileg nem kötelező kényszerithetik a munkavállalót h vegye ki a maradékot és nem hajlandóak pénzben kifizetni? Jogszabályt nem találta mrá.
2021. máj. 19. 18:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
A szabadság ~70%-ával a munkáltató rendelkezik.
2021. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Mt. 125. § A munkaviszony megszűnésekor a munkáltató az időarányos, ki nem adott szabadságot köteles pénzben megváltani.


Ahogy olvashatod "ki nem adott" kifejezes van nem pedig "ki nem vett", mivel a munkaltato barmikor elkuldhet szabadsagra teged, csak jobb cegeknel igaz az hogy akkor mesz szabadsagra amikor szeretnel.

2021. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez eddig is így volt kérdező. Eddig csak a munkáltatód jóindulatán múlott, hogy odaadta kp-ben, ő is kötelezhetett volna, hogy kivedd.
2021. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
akkor összefoglalva jogos ha a cég nem hajlandó pénzben átultani hanem rád erőszakolja hogy vedd ki a maradék 3 napot?
2021. máj. 19. 19:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ráderőszakolás, és igen, jogos.
2021. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
dehogynem, mi a fütyinek venne ki ember szabadságot ha utána fél évig otthon füg ülni a szobában mert kb ennyi mire talál állást a mai helyzetben...naná hogy pénzben kérném ki........de mindegy ha jogos akk nincs mit tenni max megverni a HR-eseket :D a férfiakat mármint
2021. máj. 19. 19:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo nagyon nem erted hogy megy a szabadsag tema. Felmondastol fuggetlenul azt hogy te mikor mesz szabadsagra nem te dontod el, hanem a ceged mondja meg, barmikor mondhatjak hogy neked mondjuk oktober hetediken szabadsagra kell menned akar szeretned akar nem.

Valoban van 7 nap amit akkor kell kiadnia amikor kered, de azt se tudod csak kedvedre penzre bevaltani.


Ettol fuggetlenul sok ceg mint az enyem is azt mondja hogy barkikor mehetek szabadsagra, azaz lemond a jogarol hogy ok jeloljek ki a napokat, de ettol fuggetlenul barmikor elhetnenek a jogaikkal es elkuldhetnek szabira.

2021. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
de értem csak sok rétűen értelmezik más pl államiban jó arcok de multinál tuti beszivatnak
2021. máj. 19. 19:21
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Úgy látom idegen tőled az a gondolkodás, hogy a helyzetedet törvények szabályozzák. Ahogy neked jogod a felmondás vagy jogod, hogy táppénzre menj stb, DÖBBENET de a munkáltatódnak is vannak jogai.


Ez most azért ér meglepetésként mert lusta voltál utánanézni, hogy mi írtál alá, de attól, hogy pl azt hiszed, hogy a föld banán alakú attól még nem kicseszés az ha amúgy inkább gömb formájú.

2021. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
na kezdődik a majomkodás. Nem értem miért nem lehet hokizni vagy szexelni miért itt kell kiélnie magát a népnek
2021. máj. 19. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!