Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit ronthattam el ennél az...

Mit ronthattam el ennél az Etherum tranzakciónál?

Figyelt kérdés
Először is,még csak most próbálgatom a szárnyaimat a kriptovilágban. Szóval, adott a binance "fiókom" ahol Etherumot vásároltam. És adott a Brave-nevű böngészőm, ahol létrehoztam egy tálcát és erre szerettem volna Etherumot küldeni,csak teszt akart lenni szóval szerencsére nem nagy összegről volt szó. Binance-en sikeres volt a tranzakció, elküldte az Etherumot viszont a brave-walletba már nem érkezett meg.Vajon mit ronthattam el? Az kizárható hogy rossz címet adtam meg.Transzfer hálózatként Binance-en a "BEP20(BSC)" volt megadva, józan paraszti ésszel a arra gondoltam ezzel lehetett a probléma mert a brave-walletban "Fő Etherum hálózat" volt kivalasztva... 🤔 Remélem érthető a problémám 😀 és bocsánat a tudatlanságomért de még javában tanulom ezeket a dolgokat és nagyon megköszönném ha valaki érdemleges választ tudna adni erre az együgyű kérdésre. 😁

2021. máj. 19. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát van egy kis probléma azzal, hogy BSC hálózatról szeretnél az ETH hálózatába utalni. Amikor pedig ezt választottad meg is jelent egy figyelmeztetés, hogy a kiválasztott hálózat a BSC, ha az ahová küldöd nem támogatja a BSC hálózatot elveszítheted a pénzed.

Egyik hálózatból nem tudsz csak úgy a másikba küldeni.


Nem ismerem Brave walletjét, de megeshet, hogy BSC-re ugyanazt a címet adja, mint ETH hálózatra. A Metamask így csinálja. Ahhoz hogy ez a wallet használni tudja a BSC hálózatot

ahhoz be kell állítanod a fő ETHerium hálózat helyett Custom RPC-t választva és ott kitöltve a BSC adatait. Keres rá a neten.

• Még akkor is ha én most leírom :

Network name : BSC Mainnet

New RPC URL: [link]

Chain ID: 56 (0x38 if that does not work)

Currency Symbol: BNB

• Block Explorer URL: [link]



Ezt el kell menteni, miután ellenőrizted, hogy tényleg stimmelnek az adatok és utána válaszd ki a BSC hálózatot. A BSC hálózata az ETH forkja, ezért jó esélyed van arra, hogy amúgy ugyanaz a cím lesz BSC-n is, amit az ETH-hoz adott neked a böngésző. - Metamasknál így van. Mivel a pénzed a hálózatra küldték, nem konkrétan a tárca tárolja, ott van a BSC láncon a pénzed és ha a BSC címed egyezik, akkor bizony privát kulcsod is van hozzá és ha BSC láncra váltasz elvileg látni fogod az ETH-d küldeni is tudod. Viszont itt a BSC láncon ha küldeni akarod vagy kereskedni szeretnél vele, csak BSC láncra küldhetted. Tehát, ha elküldöd egy tőzsdére úgy hogy ott meg ETH címre várják, elveszítheted a pénzed. BSC-n a Pancake swapon tudsz vele kereskedni vagy visszaküldheted, a Binance-ra csak figyelj a láncok azonosságára. Most már ha BSC láncon van arra is küld és nagyon ügyelj arra, hogy a fogadó fél támogatja-e a BSC láncot és azon az ETH-t.

2021. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!