Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol lehet megtanulni kereskedn...

Hol lehet megtanulni kereskedni (részvény, deviza)? Meg lehet ebből élni?

Figyelt kérdés

Találtam youtubeon jó oktatófilmeket, de nekem teljes kurzusra lenne szükségem, hogy ne esztelenül rohanjak bele. BGE-n végeztem, akkor külgazdasági pénzügyekből érintőlegesen találkoztam a témával (határidős ügyletek, futures, opciós ügyletek, short, long stb), viszont utána elhelyezkedtem és nem foglalkoztam a kereskedéssel.


Most egészségügyi okokból abba kellett hagynom a munkámat, beláthatatlan időre a négy fal közé szorultam, biológiai terápiát fogok kapni, de az sem biztos, hogy segíteni fog.


A lényeg, hogy a kereskedésben látom jelenleg az egyetlen megoldást, amivel a fizetésemet pótolhatom. Van 8 millió forintnji likvid tőkém, azt a tudás megszerzésébe, utána pedig a kereskedésbe szeretném fektetni.


Nem akarom azzal áltatni magamat, hogy ebből meg fogok gazdagodni, mert valószínűleg nem ilyen egyszerű és sok szempontból úgy érzem, hogy a tőzsdézés elég közel van a sportfogadáshoz.


Tapasztalt emberek válaszát várom, akik kitanulták már a "szakmát". Angol és német nyelvű kurzusokat is ajánlhattok, de ha van hasznos magyarnyelvű tartalom, akkor azt is megnézem. Nagyon köszönöm a válaszokat.


2021. máj. 27. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Megélni max. azok élnek meg belőle, akiknek már egyébként is milliói vannak (dollárban...). Ahhoz, hogy meg tudj belőle élni, gondolom min. 2-300ezer Ft-os fix bevételt szeretnél. Ez egy mázlista évi 5-7%-os haszonnal számolva évi 50milliós befektetést igényelne. Ha nagyon szuperjó vagy és nagyon szerencsés és a jövőbe látsz, tudod mikor mibe érdemes fektetni és mikor kiszállni és mondjuk évi 10%-os hozamot tudsz összehozni, akkor is évi min. 24milliónyi befektetésre lenne szükséged ahhoz, hogy havi 200ezred legyen belőle. És akkor még nagyon optimistán számoltam, nem vettem bele, hogy lehet, hogy lesz 1-2 hónap, amikor nem lesz nyereséged (mint ami a helyzet lett volna az elmúlt 1-2 hónapban fektettél volna be).

Olvasnivaló kezdetnek:

Bolyongás a Wall Streeten

Az intelligens befektető

2021. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Kb annyira tudsz megtanulni online kurzusokbol mint innen gyakororol. Ajanlom figyelmedbe a bitcoint, jelenleg jo az arfolyam ev vegeig konnyen 3-4x lehet. De lehet hogy nem. En erre spekulalok.
2021. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszú és kemény út, mindenképp legyen más bevételed a tanulási idő alatt (1..3 év).


Ki kell választani melyik idősíkon szeretnél dolgozni, a kockázatkezelésre kell a legnagyobb hangsúlyt fektetni, és kell 1-2 stratégia. Sajnos ez nem olyan hogy végig csinálsz egy kurzust. Minden könyv, videó, előadás hozzátesz a szabályrendszeredhez egy kicsit.


Nagy a hangsúly a pszichológián, mert a kialakult nyerő rendszeredben meg is kell bíznod, és viselni az átmeneti veszteségeket.

2021. máj. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!