Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szoktatok saját márkás terméke...

Szoktatok saját márkás termékeket venni?

Figyelt kérdés

Ha igen, miből vesztek saját márkásat és miből drágábbat?


Régebben pár osztálytársamnál előjött ez a téma és hallottam, ahogy mondják, hogy szerintük ciki pl. tesco-s meg spar-os dolgokat venni, mert azok gagyik és ők mindenből inkább rendes márkájúakat vesznek, stb., meg az egyikük mondta, hogy látta, hogy egy osztálytársunk spar-os budgetes túrórudit evett és ezen is elkezdtek röhögni, hogy milyen nyomorék már.


Nálunk egy spar van és oda járunk áláltalában vásárolni és szerintem a spar-os saját márkás élelmiszerek simán vannak olyan jók, mint a márkásabb verzióik. Pl. spar-os sajtot szoktunk venni, tejet, vajkrémeket, felvágottakat is néha, stb. Igazából csak néhány dolog van, amiből drágábbakat veszünk, pl. ketchupból, majonézből és mustárból mindig Globus-t veszünk, mert a többi fajta, amit kóstoltunk, nem ízlik a családnak, meg én tisztítószerekből is inkább veszek márkásabbakat, mert azok váltak be jobban.


Ti miből vesztek olcsóbbat és miből márkásabb verziót? Illetve szerintetek ciki, ha valaki pl. bevásárol és szinte az egész kosara olcsóbb, saját márkás termékekkel van tele?



2021. jún. 1. 16:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

"És mindenki választhat, pedig minőségi eltérés az nincs, "

Akkor nem dagadna fel a szám majonézektől, míg a két leggyakoribb márkától semmi bajom.

2021. jún. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

És úgy érzed hogy te vagy a referencia étel minőség esetén ?


A mogyoró allergiás szerint meg a mogyoró tartalmú ételek a gyenge minőségűek.


Önbizalom ötös :):)

2021. jún. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként allergének tekintetében nincsen különbség a majonézek között, ugyanott gyártjuk őket, ugyanúgy glutén stb mentesek. Zsirtartalomban térnek el, az olcsóbb verziókba tojáspor van a tojássárgájalé helyett stb.
2021. jún. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%
Tekintve, hogy az ételallergia vagy intolerancia súlyos tüneteket is okozhat, igenis számít a minőség megítélésében, hogy egyik termék okoz allergiás tüneteket másik meg nem. Egyre több embernél derül ki ilyen probléma. Mindegy, miben tér el két termék. Akinek erre figyelnie kell, nem mindegy, melyik termékből eszik.
2021. jún. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Allergia szempontjából mint írtam, nincs kulonbseg az olcsóbb vagy a termék között, ugyanazok a segédanyagok is mennek bele. Most az, hogy tojáslé vagy tojáspor, az tök mindegy. Tojásfehérje allergiásnak úgy sem ajánlott.
2021. jún. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam olyan cégnél, ahol gyártottak sajátmárkás terméket is a cég nagy márkái mellett. Mindenben ugyanazok a szabályok vonatkoztak arra is, egyáltalán nem volt rosszabb a minősége.
2021. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Allergia szempontjából nem a márka a döntő, hanem az allergének, nyilván. Ha laktózérzékeny vagyok, akkor mindegy hogy sbudget vagy mizo tejet iszok, mindkettőtől a budin kötök ki...
2021. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

Főleg saját márkás élelmiszereket veszek, pár kivétel:

Lasagnatészta (Barilla)

Bármilyen alkohol

Ketchup és majonéz (Heinz) de #7-es miatt adok majd egy esélyt a sajátmárkásoknak

Mirelit pizza (Dr.Oetker Feliciana, mivel a Ristorante a sajátmárkásoknál is rosszabb)

Babybel sajt

Csoki-gumicukor-chips vonalon ritkán veszek sajátmárkást, bár előfordul

Szénsavas üdítőt ritkán veszek, de akkor eredetit


A ruháim egy része is sajátmárkás, pedig jól öltözött és stílusos vagyok.

2021. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha egyik terméknél van allergiás reakció, másiknál nincs, valami mégis más. Akarnék én olcsóbbat venni, nem ragaszkodom a márkához, mégis volt eltérés.
2021. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
91%

A márkás áruk is tartalmaznak adalékanyagokat, de a sajátmárkások többet.

Az a legjobb, ha őstermelőktől veszünk árukat, de az a legdrágább és a legnehezebben beszerezhető.

2021. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!