Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2 hónapja dolgozom ennèl a...

2 hónapja dolgozom ennèl a cégnél, teherbe estem, vegyszerekkel dolgozom.mennyi ideig mehetek táppénzre? Elküldhetnek?

Figyelt kérdés

Határozatlan a szerződésem, nem volt próba idő meg semmi!

Előtte más munkahelyem volt, meg van az elmúlt 2 évben a 365 napom.

Fogok innen kapni csedet? El fogok tudni menni gyedre? Hallottam olyat hogy annyit lehetek új munkahelyen táppénzen amennyit le dolgoztam , ez igaz?



2021. jún. 2. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem vagy próbaidő alatt és bejelented, hogy terhes vagy, akkor nem küldhetnek el. Táppénzre nem csak annyi ideig mehetsz, amennyit a cégnél voltak, de ha sokat vagy táppénzen, akkor csökkenthetik a szabadságaidat. Csedet és gyedet is kaphatsz a jogviszonyodra.
2021. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
ha próbaidőn vagy akkor elküldhetnek. Ha nem akkor mehetsz táppénzre.
2021. jún. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nincs próbaidőre, sima határozatlan szerződést kaptam.Másik kérdésnél írták nekem, hogy mit képzelek én hogy 2 hónap után szülésig táppénzen lehetek... hogy ilyen nincs mert aki 2 hónapot dolgozott egy vállakozásnál az 2 hónap táppénzen lehet csak.... és ha most elmegyek táppénzre akkor 2 hónap után dolgoznom kell tovább vagy felbonthatják a szerződésem,hiába a terhesség.😞köszönöm a válaszokat 😊
2021. jún. 2. 12:14
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

"Másik kérdésnél írták nekem, hogy mit képzelek én"


Miért kell ugyanazt a kérdést többször feltenni?

2021. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért kell minden hülyeséget elhinni, amit ezen az oldalon írnak? :)
2021. jún. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

A két munkahelyed között van 30 napnál több megszakítás?

Ha van akkor megszakadt a folyamatos bizzosítási időd, így valóban csak 2 hónapot lehetsz táppénzen, ha letelik a táppénz jogosultságod, és nem tudsz dolgozni, fizetetlen távolléteid lesznek, erre az időszakra nem keletkezik járualék és adóbevallás, így nem leszel jogosult se csedre, se gyedre.

Ha nem volt megszakításod két jogviszony között, akkor ez a veszély nem fenyeget.

Sajnos sokan csak félmondatokat jegyeznek meg egy egy jogszabályból és ezt adják tovább biztos infoként.

2021. jún. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hivatalosan kihez fordulhatok ezzel hogy utánanézzenek?
2021. jún. 2. 14:07
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
munkajogi ügyvédhez
2021. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Kormányablakban is tudsz időpontot foglalni csed/gyed ügyintézéshez. Ők látják a korábbi biztosítási jogviszonyaidat, nekik is kell tudniuk segíteni. Hacsak nem bambák.
2021. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyi ideig lehetsz táppénzen, attól függ, hogy folyamatos-e a biztosítási jogviszonyod.

[link]

A többi kérdésedre meg ennek ismeretében lehet válaszolni.

2021. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!