Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fiatalon mibe tudok befektetni...

Fiatalon mibe tudok befektetni 1 millió forintot?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok, ebben a félévben gyűjtöttem össze ezt a pénzt, és szeretném valamibe befektetni, de ötletem sincs mibe tudnám :/
2021. jún. 11. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Tanulj tovább belőle! Komolyan mondom, nem viccelek! Extra plusz tudásba, nyelvismeretbe, valami olyasmibe forgasd be, ami kiemel a többiek közül. Ennek van a legtöbb értelme 1M -tal fiatalon!
2021. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Jönnek a kriptohuszárok 3...2...1
2021. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
önmagadba.
2021. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Magyar államkötvénybe.
2021. jún. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%

Egymillió forintot leginkább egy nagyon-nagyon alulról induló vállalkozásba. Például dropshipping Alibabáról.


Fogadj meg egy tanácsot olyantól, aki ugyanígy kezdte, csak félmillióval: mindent csakis feketén! Nehogy kiváltsd a vállalkozóit, pláne Bt-t alapíts, mert abban a pillanatban véged. Nemcsak azonnal megkopaszt Állam bácsi, de utána évekig, ha nem évtizedekig nyögheted az adótartozást és a kamu bírságokat, amit rád vertek, és reményed sem lesz talpra állni.


Erre most mindjárt beindul a becsületeskedő huhogókórus, és büszke öntudattal leszavazzák a válaszom, de ez nem változtat a valóságon. Magyarországon csak az hiszi, hogy lehet "becsületesen" vállalkozni (értsd: mindent gondosan lekönyvelve, 100% szabályosan) aki a büdös életben nem csinálta.


Másrészt azt se hidd el, hogy lehet félig szabályosan is, hogy valamit lekönyvelsz, valamit meg nem. Ez a legrosszabb, amit tehetsz. Amint bejegyzel egy vállalkozást, azonnal célkeresztbe kerülsz, és ha a legkisebb susmust is megorrontja a NAV, azonnal széttépnek.


Egymilliós kezdőtőkével nem vagy abban a helyzetben, hogy a legkisebb veszteséget is toleráld. Azok, akik mindent szabályosan csinálnak az első pillanattól, azért tehetik meg, mert óriási, százmilliós vagy milliárdos kezdőtőkével nyitnak. Na de mit gondolsz, az miből lett?

2021. jún. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

#5: Én egyéni vállakozóként kezdtem, kevesebb mint 1 millióból 3 éve. Nincs adótartozásom, és soha egyetlen bírságot, de még figyelmeztetést sem kaptam. A bírságot úgy lehet elkerülni, hogy mindent az előrásoknak megfelelően csinálsz. Akinek ez nem megy, az buta nagyon, mert nem nehéz.

Egyébként a válaszodból látszik, hogy neked fogalmad nincs a vállalkozásokról, csak próbáltál okoskodni. A dropshippinget meg a jelenlegi helyzetben ajánlani a te szegénységi bizonyítványod...

2021. jún. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
#7 Ha ekkora rohadt nagy ember vagy, akkor mondjad ki vagy, aztán megnézzük hogy a homlokomra csapok-e..
2021. jún. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Ez itt egy anonim fórum, te pedig nem vagy rendőr, hogy itt igazoltatgass. Menj máshová hazudozni meg félrevezetni a kérdezőt a kamu meséiddel. Nincs neked semmiféle vállalkozásod, csak villogni akarsz, hogy mecsoda erényes meg böcsületes parasztgyerek vagy. Valahol éhbérért robotolsz vállalkozóival, ennyi. Csá!
2021. jún. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoin, csak ne feledd eladni majd iden ev vegen
2021. jún. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
Vagy tanulásba fektesd, vagy a szomszéd jó kiscsajba. :-)
2021. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!