Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyek a kriptovaluták főbb...

Melyek a kriptovaluták főbb családjai, és azok alapító atyái?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban adtam-vettem mindenfélét, tudatában annak, hogy a nagy részük üres spekuláció, és nincs bennük semmi igazán egyedi. Kíváncsi vagyok, hogy szerintetek melyek azok a kriptovaluták, amelyek valamilyen szempontból igenis a saját területük királyai, vagy említésre méltó, eredeti alternatívái.


Egyenleg, "digitális arany": Bitcoin

Smart contract: Ethereum

Titkosított tranzakciók, alvilág: Monero


Ezek a coinok nem annyira versenytársai egymásnak, mint különböző piaci szegmensek nagykutyái. A bitcoin a Mercedes, az ethereum a Coca Cola, a Monero a Nike. Ezt a hülye példát folytatva szerintetek mi a Volkswagen, a Fanta, a Puma, megfelelője, meg akár másféle szegmenseknek a királyai, Boeing, Rolex, L'Oreal...


Ami nem érdekel: a Dacia (litecoin meg hasonlók), teszkós kóla (BNB), ezek hiába jelentősek és hasznosak, de mégis az eredetiek kompromisszumos koppintásai.



2021. jún. 14. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Litecoin az a digitális ezüst nem a Dacia xD


Mi ez a hülyeség?


Szerinted Alexander Graham Bell találta fel a telefont?

Hát elárulom, hogy már előtte feltalálta egy pali Sziciliában, birka beleket használt.

Vagy Newton relativitás elméletét, már előbb feltalálta egy pali, csak Newtonnak jobb volt a PR-osa.


Az egész világ egy koppintás.

2021. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Oracle: Chainlink, külső adatok felvitele blokkláncra

DeFi: Uniswap, tokenek adásvétele tőzsde nélkül, farming

Privacy: ha a Monero a Nike akkor a ZCash az Adidas, ennek az algoritmusát az ETH is lopni fogja, nem titkosítás céljára hanem shardinghoz

Smart contract: jó kérdés, szinte minden ami működik Ethereum klón így vagy úgy. Eredeti ötlet, hmm talán a Cardano vagy Algo de messze vannak még ezek attól, hogy alternatívának nevezzük őket

Bitcoin: ilyen faék coinok nem nagyon vannak már a régi klónokon kívül (doge, lite) talán a Nano nevezhető egy eredeti dolognak

2021. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vicces a kérdés amúgy :)
2021. jún. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Te nagyon retardalt vagy, de maradj emg a btc es ethernel. Azzal nem veszithetsz
2021. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 SIDLER22 ***** válasza:

Általános fizetésre a Nano szinte verhetetlen.

0 kezelési költsége van mivel nincs mögötte validátor hanem mindenki a "sajátját validálja" vagy valami ilyesmi...

Mindenkinek saját blokklánca van és összesen 133 248 290 létezik belőle és ez már nem lesz több.

Ha majd boltokba kriptóval kell fizetni akkor ez lesz szerintem az egyik legjobb kriptó-fizetőeszköz. Bár az Eth 2.0 is elég jónak ígérkezik.

2021. jún. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SIDLER22 ***** válasza:
Ja és az lemaradt, hogy az átlagos tranzakcióidő 0.14 másodperc szóval kb azonnali.
2021. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!