Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A saját OTP-s folyószámlámról...

A saját OTP-s folyószámlámról ugyanúgy tudok (szintén saját) takarékszámlára utalni, mintha más számlájára irányítanék pénzt?

Figyelt kérdés

A héten nyitottam egy takarékszámlát, az első befizetést személyesen intéztem, de egyrészt hétvégén nincs ügyfélfogadás, másrészt érdekelne hogy milyen módokon tudnék még utalni rá.


Ha valaki segítene ebben, azt megköszönöm!



2021. jún. 19. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Bármennyi bankszámlád van, ugy utalsz egyikről a másikra, mintha bárki másnak utalnál.


Sőt! Még SZÉP kártyára is lehet utalni :)

2021. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Áh, a SZÉP kártyá(RA) sose utalnék egy fillért sem :D


Apropó, magáról a SZÉP kártyáról lehet esetleg visszautalni folyószámlára? Még csak most kezdtem a munkahelyemen, de minden forintot szeretnék inkább félretenni: havi párezer forintból kell kihoznom a kaját is, hogy ne haljak éhen

2021. jún. 19. 14:20
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Lényegében igen. Régi SmartBank-on és OTPDirekt-en nincs rá külön funkció, tehát érdemes egy utalási sablont létrehoznod a takarékszámla számlaszámával. Az új OTP app és internetbank esetében erre nincs szükség, mivel az Utalás menüben létezik egy "Számláim közötti utalás" lehetőség.

Két dologra hívnám fel a figyelmed:

1. A takarékszámlára való "beutalás" összegtől függetlenül, korlátlan alkalommal ingyenes, azonban a folyószámlára való átvezetés ("kiutalás") csak havonta egy alkalommal ingyenes. Minden további alkalom után felszámítják az utalás díját, ami az OTP-nél elég kedvezőtlen.

2. A takarékszámla nincs bekötve az AFR rendszerbe, így az átvezetések csak a számlavezető rendszer nyitvatartása alatt mennek végbe. (kb. hétfőtől péntekig 8-18 óráig, de pontos adatot nem találtam)

2021. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, erre a fiatalember is felhívta a figyelmem hogy havonta csakis egyszer terhelhetem ingyenesen a takarékot: természetesen a célom is ez lenne vele, egy kis virtuális "malacpersely" 😄


Lekötni nem merem a pénzem, ameddig nem körvonalazódik hogy hol fogok dolgozni, és ameddig az összes félretett pénzem sincs még 1.5 millió forint sem (most végeztem a tanulmányaimmal, a szüleimtől nem számíthattam segítségre, ezért ezzel a 6-700.000 forinttal kell elkezdenem a felnőtt életet)


Köszönöm a segítséget, és mentek a zöld kezek :)

2021. jún. 19. 14:54
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
1-es szép kártya számlára csak a cég tud utalni, magánszemély nem, ne írjunk már hülyeséget, ha lehet, visszautalni sem lehet szép kártyáról természetesen
2021. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 Magánszemély is utalhat SZÉP kártyára, magam is utaltam magamnak is.

(Erste számláról OTP SZÉP kártyára)


Ugyanis a SZÉP kártya minden egyes zsebéhez tartozik külön-külön egy számlaszám, amire utalni is lehet


Kíváncsiságból próbáltam ki először, és működött. Fél perc alatt rajta volt a pénz. És nem vagyok cég, sem vállalkozó...


Szóval kedves #5 nem én írtam hülyeséget...

2021. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

kedves 6-os nem értem miért írod ezt, a SZÉP kártya számla egy korlátozott számla,ami csak a munkáltatói jóváírásokat fogadhat:


olvasgasd a szép kártya törvényt


[link]



2. § (1) * A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (a továbbiakban: Szja tv.) 71. § (1) bekezdése szerinti munkáltatói juttatást (a továbbiakban: Széchenyi Pihenő Kártya juttatás) a pénzforgalmi szolgáltató a munkavállalóval kötött, pénzforgalmi szolgáltatás nyújtására irányuló keretszerződés alapján nyitott és vezetett, olyan korlátozott rendeltetésű fizetési számlán írja jóvá, amelyen lévő pénzeszközök kizárólag az e rendeletben meghatározott célokra használhatók fel. A korlátozott fizetési számlának csak egy természetes személy lehet a tulajdonosa.

2021. jún. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 és abban hol van leírva, hogy magánszemély nem tud rá utalni?

De ha azon múlik, csinálok róla screenshotot és megmutatom

2021. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

még egy, aztán én befejeztem


[link]


A SZÉP Kártya esetében kizárólag a munkáltató nyújthat támogatást, a rendszer nem teszi lehetővé az egyéni befizetést, viszont széleskörű felhasználást biztosít, ezért érdemes a cafetériaban választani illetve amennyiben módja van, kérje munkáltatójától, mint béren kívüli juttatást.

2021. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jó én elhiszem, hogy elvileg így kéne működnie.


De amikor kíváncsiságból kipróbáltam, sikerült az utalás és megjelent a SZÉP kártyán a pénz (A megfelelő zsebben) - és többször is megcsináltam már, szóval nem tudom.


Elvileg "lehetetlen" gyakorlatilag meg mégis működik....

2021. jún. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!