Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A júliustól érvényes új vám...

A júliustól érvényes új vám és áfa szabályozás ilyen esetben hogyan fog működni Aliexpresszről rendelésnél?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz a csomagom, ami Kínábol indult jelenleg már Hollandiában, illetve másik Belgiumban van. Ha innen csak július 1. után érkezik a magyar vámhoz, akkor is felszámítanak vajon díjat vagy már EU-s csomagnak számít és nincs semmi teendőm, illetve fizetendő áfa kötelezettség?

2021. jún. 21. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt vámolják, a származási hely alapján, tehát ha később ér be, már az új szabályozás lesz rá érvényes (nem EU-s csomagként).
2021. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Az Aliexpress is rugalmas, sok termék esetében van már shipping Lengyelországból, Spanyolországból, Franciaországból...
2021. jún. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
#2: nem ez volt kérdés.
2021. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szar a rendszer. Direkt rendeltem most ilyen filléres cuccot. Alin már az áfa-val megnövelt ósszeget fizettem ki. De a magyar posta oldalán a 399ftos díj mellett újra ki kellet fizetnem az áfa-t. Azt mondták hogy a Nav határoz így. Részemről a jó édes anyjukat......
2021. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
57%

Szisztok!


Hátha még figyeli valaki a témát!


Rendszeres rendelő vagyok, de a mostani helyzet számomra követhetetlen.



Volt egy 4ezer ft-os csomagom szeptemberben, ami simán ideért, többletköltség nélkül. Októberben a 400 ft-os kulcstartóra már 1.000 Ft-ot kért a postás amikor kihozta... Mindkettő EU országból lett feladva, a nyomkövetés száma alapján.



A mostani rendelésem picit nagyobb tétel és nem szeretnék belefutni valami óriási többletköltségbe.



Termék ára: 30.86 $


Szállítás: ingyenes - china post registered air mail,de lehet választani aliexpress standard shippenget, 1.57 $-ért.



A termék ára tartalmazza az áfát.



Mire lehet számítani szerintetek? Köszönöm

2021. nov. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%
Hát jó kerdés. Pár cucc amit mostanában rendeltem mindenféle plusz költség nélkül megjött. A postának sem kellett semmit fizetnem részemről úgy veszem h nincs ezek után kötelezettségem
2021. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!