Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan érdemes...

Szerintetek hogyan érdemes félretenni? Mit érdemes nyitni?

Figyelt kérdés
Körülbelül havi 20-25 ezer forintot le tudnék tenni jelenleg. Nyilván nem várok el 15-20% évi kamatot, de azért, ha kamatozna egy keveset a félretett pénzem, már jobban járnék, mintha csak a bankszámlámon tartanám. A válaszokat előre is köszönöm!

2021. jún. 21. 07:46
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén, ennyike összegből aligha fogsz látni valamit kockázatmentes befektetésekből.


Kb 3 milla kell ahhoz pl, hogy MÁP+ból láss évi 100ezret.

2021. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyit tudsz felretenni akkor abból pont, hogy hozható a 15%, feltéve, hogy van adód. Egészség és önsegélyező pénztárt javaslom.
2021. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Veszel cuccokat olcsón, majd eladod drágán.
2021. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Ebbol a lovebol inkabb kepezd magad, hogy meg magasabb fizut tudj elerni, igy tobb lovet felretenni, befektetni.
2021. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!


Bár azt nem írtam, de nem gondolkodok ilyesmikben.. Nem lenne időm árusítani sem, így ez kilőve. Legfőképpen a jövőben házvásárlásra/felújításra fordítanám az összeget, jelenleg ennyit tudnék letenni. Nem várok el nagy kamathozamot, de legalább egy keveset kamatozzon, ha már félre van téve.

2021. jún. 21. 09:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem esetedben eur vagy chf számlara gyűjteném, igaz hogy jelenleg nem kamatozik semmit de legalább forinthoz képest tartja magát, így olyan mintha kamatozna. Van olyan bank ahol nincs semmi költsége a devizaazámlának.

Természetesen kockázata ennek is van.

Mindenképp pénzváltónál válts ne a bankban mert a bankban nagyon lehúzós az árfolyam.

2021. jún. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem btc. Az ha eleget varsz hoz eves 100 szazalekot is. En 2017 ota ebbe rakom a maradek penzem. Vettem csucson vettem lokalis minimumon, vettem amikor esett az eso es amikor sutott a nap. tobbe kevesbe minden honap 15.-en. 3000 dollar ota minden honapban vasarolok. Igy hogy mindig veszek nem erdekelnek a kilengesek, se az ha eppen "dragan" veszek. Amikor kezdtem akkor volt hogy havi 5000 forintra tudtam csak venni. Nincs konkret cel es arkituzesem meg, majd ha valami olyant szeretnek venni amire kell a penz akkor eladom.
2021. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: technikailag hol veszel? Pl ilyen kis tételben mint 5000ft hol tudod a forintot btcre váltani? És tényleg tiéd lesz az a btc vagy csak valami broker cég számláján lesz aki azt mondja, hogy az a tiéd?
2021. jún. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jelenleg 5000 forintra vasarolnek btct akkor revoluton vennem mert maskepp nagyok a kotlsegek.

Ha mar lenne 20000 akkor siman krakenen vennem es sepaban utalnam be ra es nem utalnam ki maganak tarcaba. Sok kartyas opcio is van, de ott altalaban 5 szazalek a fee. 5000 forintnal a sepa ennel dragabb.

Kartyas opcio van binancen, coinbasen, csak a coinbasen valami 2 dollar minimum fee van btc vasarlaskor + fix fee.

2021. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!