Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék félre rakni egy...

Hogyan tudnék félre rakni egy kis pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyjából féléve elkezdtek félre rakni havi 8.000Ft-ot, de mindig hozza nyúlok. :(


Ezek általában hülyeségre mennek el, mint például:

- Hell

- Cigi

- Buli


Sosem tudtam 32.000ft-nál többet félre rakni.


Ti mennyit szoktatok havonta félre rakni?


Ui.: Még technikumba járok, nincs állandó keresetem! Ösztöndíjból és zsebpénzből szoktam félre rakni. Szóval ez a kérdés inkább diákokhoz szól, de szívesen meghallgatom egy felnőtt válaszát is!


Köszi mindenkinek! :D



#pénz #spórolás #Tartalékpénz
2021. jún. 23. 21:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ui.: Leginkább gép fejlesztésre, új monitorra gyűjtenék. Kell mert szoftverfejlesztést tanulok, jobb lenne már egy új processzor, és egy nagyobb monitor!
2021. jún. 23. 21:05
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha nincs állandó kereseted, akkor nem tudom miből akarnál félrerakni...


Félrerakni rendszeresen időre bejövő pénzből (jövedelem) lehet.


Én úgy csinálom, hogy általában a havi bevételem 35%-át félrerakom, és a többi költhető, vagy fizethető számlákra stb-re.

Mindenről excel táblázatot vezetek, ami saját képletek alapján számít ki dolgokat (összeadás, kivonás, szorzás) ha pedig ki kell tűznöm egy célt, akkor többet kezdek dolgozni, hogy több bevételem legyen (másodállás), vagy látom az excelben, hogy miből lehet visszacsípni a költés terén.


Amit te csinálsz az nyomorgás, kuporgatás a semmin, ezt így nem lehet, és ezzel mindenkinek csak az agyára fogsz menni.


A cigit mellesleg eldobhatnád a francba, inkább költsd azt a pénzt minőségi kajára (koktélrák, sushi vagy drága gyümölcsökre amit szeretsz).

2021. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A 35% nálam egyébként is még csak a biztonsági tartalékba megy, nem céltartalék (pl új kocsira vagy ilyesmi).
2021. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2021. jún. 23. 21:39
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Őszintén, én nem raknék félre a helyedben, amíg nincs rendes fizetésed. Nem érdemes most évekig lemondanod az élvezetekről azért, hogy majd egy nó havi kezdő fizetésed összejöjjön mire végzel. Majd pár év múlva ennek többszörösét is jóval kisebb lemondással tudod félrtenni. Oké, a cigit az anyagi okoktól függetlenül dobd el, de a bulizással semmi baj nincs, addig kell amíg fiatal vagy.
2021. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Már miért nincs értelme félrerakni? Persze, hogy van. Gondolom nincsenek nagy céljaid, ezért nyúlsz hozzá. Olyan helyre rakd, kösd le a pénzt, amihez nem férsz könnyen hozzá. Én 8 évesen kezdtem el spórolni, szülinapi, karácsonyi pénzeket először, azután a ballagásit, majd az ösztöndíjam nagy részét (mert otthon laktam). A ruháim magamnak vettem 17 éves koromtól, szóval voltak kiadásaim is. Mire elvégeztem az alapképzést lett 3 millió megtakarításom, ami nagyon jól jött később, amikor önálló életet kezdtem.

A mai napig vezetem a kiadásaimat, most már a férjemmel közösen és mivel sokat nőtt a bevételünk, az életszínvonalunkon pedig nem nagyon emeltünk, így olyan 68-73% körül teszünk félre havonta. Ez a kérdezőnek most és a közeljövőben lehetetlen, csak próbálok jövőképet adni számára is.

2021. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Az a jövőkép, hogy nem teszik a fejetek alá? Vagy, hogy majd odaadd az orvosnak?

Anyám is ilyen, 69 évesen a 170 ezres nyugdíjja mellett még eljár beteget ápolni, és életébe nem járt még külföldön!

2021. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a jövőkép, hogy a befektetéseinkből megéljünk, legyen normális nyugdíjas éveink. A pénzen nem csak kotlani lehet, hanem vagyont építeni is. Amikor már meg lesz annyi befektetés, hogy elég, ezt tudjuk nagyjából mikor jön el, akkor majd a saját fogyasztásunkra költünk, de addig meghúzzuk a nadrágszíjat. Eddig bevált ez a módszer, de kinek mi. A többségnek semmi megtakarítása sincs az országban, mégis elvannak és leélnek életeket. Mi nem úgy akarunk élni.
2021. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb, hogyha van valami célod, motivációd. Az lehet ilyen dolog is, hogy szeretnél 50 ezret összegyűjteni, nem kell feltétlenül tárgyra gondolni. Amikor venni akarsz valami energiaitalt vagy egyéb felesleges dolgot, gondolj a célodra, ha elég erős az akaraterőd, akkor menni fog. Persze lehet becsúszik majd néha, de nem is kell minden ilyet megvonni magadtól, pl ilyen fiatalon a bulizás néha kell. :) De az energiaital nélkül ki lehet bírni, egy időben én is sokat ittam... De rájöttem, hogy egészségtelen és drága, szóval már évek óta nem iszom.
2021. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
ne cseszd el ilyen zs@rokra és akkor megmarad.
2021. jún. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!