Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a crypto?...

Hogyan működik a crypto? Miért érdemes befektetni és lehetséges 18 év alatt?

Figyelt kérdés

Tudom sok helyen kereshetnék választ de reméltem ha már valaki leírja mi is ez akkor személyes tapasztalatokat is hallhatok majd.

Hamarosan 18 éves leszek, diák vagyok.


Hol érdemes kezdeni? Mennyi pénzzel?



2021. jún. 24. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Ott kezdd, hogy tedd le anyuci pénztárcáját.
2021. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

18 alatt semmibe


Csak bitcoinm foleg most. Ev vegeig 200.000 lesz

2021. jún. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Lehetséges, nem érdemes.
2021. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Fsms ***** válasza:
6%

18 év alatt nem tudsz befektetési számlát nyitni a nevedre.

Cryptoba ne fektess, nagyon kockázatos.

2021. jún. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

18 alatt nem tudsz mit csinálni, legfeljebb a szüleidet vagy idősebb barátaidat kérheted meg rá, hogy vegyenek neked. De ha idén betöltöd a 18-at, akkor ez szinte lényegtelen is, nem ezen a pár hónapon fog múlni semmi.

Abban viszont maximálisan egyetértek, hogy fiatalon igenis érdemes vennie legalább egy kis kriptót az embernek. Az ilyen 4-eshez hasonló "juj, vigyázz, a kriptó kockázatos" szövegeken csak röhögni tudok, és nem azért, mert nem kockázatos, hanem azért, mert egy 18 éves, befektetési lehetőségeit mérlegelő gyereket kockázatkerülésre inteni a legrövidlátóbb dolog a világon. Mégis mikor válasszon kockázatos befektetési formákat egy ember, 3 gyerekkel és lakáshitellel a nyakán? Nyugdíj előtt 2 évvel? Soha? :D

2021. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
5: ha már nem kell eltartani. A gyerekeket se hajtjuk be a zsebpénzzel a kaszinóba rulettezni.
2021. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

"A gyerekeket se hajtjuk be a zsebpénzzel a kaszinóba rulettezni."

Kiskorú gyermekem ott drukkol a térdemen ülve, amikor a metatraderben bezárok egy pozíciót mert a haszon 1%-át neki ígértem. Mire nagykorú lesz, jobban fog tőzsdézni mint én. De ahhoz korán kell elkezdeni, hogy mire felébredsz és jogilag is csinálhatod, addigra tudd is!

[Amúgy érző lélek. A minap visszaadták egy kicsit az aranyat, és buktam vagy 2 ezer dollárt. Fejcsóválva átbaktatott a szobájába és előhozott a dugi pénzéből egy ezrest. Letette az asztalomra. És annyit mondott, azért hoztam, hogy megvigasztaljalak, és azért ezt, mert Mátyás királyt szereted a legjobban :-)]

2021. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

5. tök jó, hogy te a jövőbe látsz és tudod, hogy nem kockázatos, de az emberek 99,99%-a nem lát a jövőbe és nem tartja jónak, ha egy olyan kockázatos, volatilis, egyre több helyen betiltott, egyre bizonytalanabb jövőjű dologba fektet egy 18 éves, mint a crypto.

Ha szerinted egy gyereket pénzügyekben kockázatkerülésre inteni rövidlátóság, akkor sajnálom a gyerekedet, mert hamar elveszíti mindenét - amint lesz valamilye.

Nagyon (nem) valószínű, hogy abból meg fog tanulni tőzsdézni, amit tőled lát, illetve meg fogja tanulni, hogy mi a tőzsde, hogyan kell venni, eladni, de a jövőbe továbbra se fog látni és 18-20 évesen nem a tőzsdézéssel kellene foglalkoznia, plána ha annyit tud róla összesen, amit tőled látott, hanem tanulnia, olvasnia kellene, hogy rájöjjön, senki se lát a jövőbe, ő se fog, ahogyan azok a kis és nagy befektetők se láttak, akik tönkrementek egy tőzsdekrachban, vagy csak mert annyira hittek abban, hogy jobban tudnak mindent, mint mások, hogy a befektetésüket néhány év alatt megtizedelték. Egy rakás ember ment tönkre, sokan a család megtakarításait is kockáztatták, mert azt hitték nagyon okosak.

Igen, érdemes befektetni a tőzsdén, de óvatosan és nem úgy, hogy "mindenki hülye, én mindenkinél okosabb vagyok és csak nyerni fogok", mert úgy hamar tönkremegy.

2021. jún. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
7. milyen jó is az, ha már gyerekként azt látja, hogy a pénz a legfontosabb. Cseppet se lesz anyagias, nem fog minden a pénz körül forogni nála és nem az fog lebegni a szemei előtt, hogy milliárdos legyen és nem úgy fogja megválasztani hogy mit tanuljon, hogy mivel tud majd sokat keresni - ahelyett, hogy azt csinálná, amit szeret, ami érdekli.
2021. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 SIDLER22 ***** válasza:
60%

Akkor most az érdekel, hogy mi ez vagy személyes tapasztalat? Nem mindegy.

Ha az érdekel, hogy mi ez, akkor mindenki hülyének fog nézni, hogy egy több száz magyar nyelvű cikkből és videóból nem tudod megérteni, hogy mi ez.

Ha viszont személyes tapasztalatra vagy kíváncsi akkor itt az enyém:


Márciusban fektettem be 680 ezret. Ez most leesett kb a felére. Nem vettem ki. Még mindig bent van a teljes összeg (bár az is igaz, hogy egy részét D.AI.SY-be raktam). Csakis profittal fogok kiszállni. Az az alapelvem, hogy vagy profit vagy bukta az egész. Jönnek a hírek jobbra-balra...

Kedvencem, hogy minden állam és ember a Bitcoin-t részesíti előnybe amikor funkciójában az az egyik legszarabb valuta. Lassú, régi, centralizált, drága hálózati költség...

2021. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!