Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a jobb befeketetés most...

Mi a jobb befeketetés most ETF és index funds vagy egy budapesti ingatlan ?

Figyelt kérdés

Van most 15 millió forintnyi befektetni való pénzem. De nem tudom hogy mi érné meg, befektetési alapokban tartani ( diverzifikálva sok fajta alappal) vagy ingatlant venni és kiadni.

Nekem úgy tűnik hogy az ingatlanok túl vannak már árazva Budapesten és nem hoznak már annyit bérleti díjon keresztül hogy annyira jó üzlet legyen. Ugyanakkor valamilyen szempontból nézhetjük azt is hogy az ingatlan árak valószinűleg nem fognak megállni és hasonlóan néhány kisebb visszaeséssel de hosszú távon növekedni fog az értékük. Ti mit gondoltok ?


Nyilván nem a gyakori kérdések alapján fogok pusztán rohanni az egyik vagy másik irányba, de tudom hogy néha szoktak nagyon hasznos hozzászólások is születni, szóval kíváncsi vagyok hogy ti mit gondoltok akiknek van tapasztalata mindkét téren.



2021. jún. 25. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Ingatlan
ETFs / index funds
21 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg még nincs befektetésem csak áll a pénz a bankba, úgy számoltam hogy mellette lenne még 1 évre elegendő vésztartalékom.
2021. jún. 25. 15:32
 2/18 Fsms ***** válasza:
89%
Ingatlanba fektetnék. Kevesebb mint egy éve vettem 800 enm2 most kb 1,2 mhuf. Fontos, hogy új építés, hőszivattyú.
2021. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%

15M-ért Bp-en semmilyen ingatlant nem veszel (30-ért se nagyon), de ha vennél is, a kiadással rengeteg a macera és a kockázat. Profit meg alig. Ráadásul kiadás előtt fel kell újítani.

Értéknövekedésre spekulálva meg nem most, hanem 6 éve kellett volna venned.


Tőzsdén kb. 1 év alatt kényelmesen, különösebb kockázat és macera nélkül bármikor duplázhatsz, 15% SZJA mellett.

2021. jún. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
urolsó ment a zöld az elejére, a vége sajnos ostobaság, nincs kockázat nélküli duplázás, csak az álmaidban
2021. jún. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%
Neked ostobaság, én ebből építettem vagyont az elmúlt 12 évben. Ha betartod a kockázatkezelés szabályait, akkor semmivel nem nagyobb a kockázatod, mint bármilyen más befektetés vagy vállalkozás esetében. Sok esetben kisebb.
2021. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Tőzsde.

Ingatlan kevesebbet hoz nagyságrendekkel és macera.

Van pár ingatlanom kiadva, a lakásokkal csak a nyűg van. Sok a szrfaszú bérlő. Garázzsal nincs gond, észrevételeim szerint éppen azért mert keveset kell fizetni a bérlőnek és azzal nem akar trükközni és kamuzni se.

Műhellyel sincs gond, vállalkozások fizetnek... magánember Magyarországon........ ahol lehet sumákol, lapít, elfelejt stb...


So tőzsde.

2021. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
5-ös ha ez igaz lenne (évi dupla) akkor a 12 évvel ezelőtti 100.000 Ft befektetés ma 204.800.000 Ft-ot érni - ugye nem baj ha ezt fenntartással kezelem
2021. jún. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Úgy kezeled, ahogy neked kényelmes.


Ha tőzsdéznél, vagy csak kicsit képben lennél, akkor tudnád, hogy a tőzsdei kereskedés nem arról szól, hogy beteszel x forintot, s soha nem veszel ki semmit.

2021. jún. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#7-es


Nekem van egy ismerősöm aki 1 éve van benne és duplázott azalatt az idő alatt, de azt mondta hogy négyszeres is lehetett volna ha nem balfasz. Persze lehet következő évben meg veszít egy csomót. (Tradeléshez még nem értek)

2021. jún. 27. 08:56
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Én most ingatlant vennék de azért mert pesszimista vagyok, szerintem közeleg a sokak által rebesgetett krach, ingatlanra meg pont szükségem van. Amúgy ennyi pénzt nem ártana diverzifikalni. 5m állampapír (fele EUR, másik fele map+), 5m etf, 5m reit, ha nagyon benne akarsz lenni az ingatlan lufiban, vagy garázsok. 15m igen kevés budapesti lakáshoz.
2021. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!