Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdei bróker platformon a...

Tőzsdei bróker platformon a Multiplier (szorzó) mit jelent?

Figyelt kérdés
Konkrétan, ha pl. a Libertex platformján tőzsdei részvényt vagy akár kriptovalutát akarok venni, alapból mindig berakja ezt a Multiplier (szorzót) többszörös értékre. Aztán így pl. már nem 100 euróért veszek részvényt hanem 200-ért vagy 500-ért.. Vagy mégsem?

2021. jún. 25. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolom van ennek a libertexnek valami használati útmutató féléje. Olvasd el, mert szerintem sok olyat itt nem fogsz találni, aki azt hasnzálja. Én még soha nem is hallottam róla.
2021. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fsms ***** válasza:
Ezt hívják tőke áttételes ügyletnek. Csak óvatosan lehet nyerni sokat, de bukni is..
2021. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Ha az, akkor nem óvatosan, hanem sehogy ne használd. Olyan pénzt fektetsz be, amid nincs, azaz többet tudsz veszíteni, mint amennyit befektettél, mert amit meghiteleznek neked, azt vissza kell fizetned.

Csábító, hogy csak 100ezer Ft-od van, de befektethetsz 500e-et, de ha az árfolyam esik, akkor vissza kell fizetned azt, amit kölcsün kaptál.

Szóval nézz utána mi az a multiplier funkció ott (elég fura, hogy alapból berakja) és addig ne használd.

2021. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kettes, a tőkeáttétel nem befolyásolja a profit mértékét.


Ugyanazon paraméterekkel nyitott pozíció esetén a profit / veszteség mértéke fillérre azonos tőkeáttét nélkül és pl. az 1:1000 tőkeáttét esetén is.

2021. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kettes, de hol írt ő olyat, hogy befolyásolja a profitot? Azt írta, hogy sokat lehet vele nyerni és bukni is. És ez így van.
2021. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: [link]


"Kettes, a tőkeáttétel nem befolyásolja a profit mértékét."---egy példát szemléltetve kiderül, hogy hatalmasat tévedsz!


Van 100Ft-od veszel valamit ami felmegy 101Ft-ra, nyereséged 1Ft, 400X-es tőkeáttétel ez az 100Ft 40 000Ft-os vásárlóerőt jelent, így azonos 1%-os emelkedésnél maradva 40 400Ft-ra megy fel és a nyereséged 400Ft.

1Ft-os VS 400Ft-os profit 100Ft befektetésen, 1% VS 400%, komolyan azonosnak tartod a 2 értéket???


Amin sokan bebuknak, hogy az árfolyam 1/400-ad csökkenése esetén már elúszik a teljes pénzük pl. 100-ról leesik 99,75-re a részvény és buktál is mindent!

A másik bukási lehetőség az egyes díjtételekben van, nyitási és zárási költségek, esetleg minimálisan levont ezred %-ok megdobják a részvény minimum kiszállási árát, valamint már kisebb árfolyam esésnél is akár már 99,98-as áron is elbuksz mindent a költségeken!


Nekem volt olyan nyitásom, ami már 2,1 cent esés esetén totál csődöt hoz, zérós kiszállást 8,2 cent emelkedés esetén realizál 8,21-től termel minimális profitot.

20 másodperc alatt ez lett vele: https://www.youtube.com/watch?v=8ZWooe5zVY8

1 perccel később meg +19 centben volt, csak 20-nál volt nincs...

2021. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Na igen, 5ösként én a mértéket úgy értettem, hogy arány, százalék, nem úgy, hogy összeg. Természetesen összegben befolyásolja, de ha arányban nézzük, akkor a 20% profit így is 20%, úgy is 20%, max. az összeg lesz nagyobb a nagyobb befektetéssel.

Ha 1000 dollárt fektet be, akkor 20%-nál 200 dollár lesz a haszna, de ha tőkeáttéttel 3000-et fektet be, akkor 3szor annyi, azaz 600 dollár.

Egyébként meg nem kell 400adára esnie a részvény értékének (ami nagyon ritkán fordul elő és főleg a filléres részvényeknél) ahhoz, hogy a pénzét elveszítse: ha 1000dollár saját pénzt + 2000 kölcsönvettet fektet be és a 3000 dolláros részvény a felére esik, akkor máris elveszítette a saját részét és tartozik 500 dollárral.

2021. jún. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek a választ.

Közben rábukkantam erre is:

[link] Lesson 3. What Is Multiplier?

2021. jún. 26. 20:06
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es többszörösen is hibát vétettél.


"én a mértéket úgy értettem, hogy arány, százalék, nem úgy, hogy összeg. Természetesen összegben befolyásolja, de ha arányban nézzük, akkor a 20% profit így is 20%, úgy is 20%, max. az összeg lesz nagyobb a nagyobb befektetéssel." --- 100Ft tőkeáttét nélkül 1Ft az 1%, szintén ez a 100Ft 400-as tőkeáttétellel azonos emelkedés esetén hoz 400Ft-ot és ez már 400% hozam.

A te 20%-oddal nézve 20% VS. 8000% hozam, ami nem azonos, az összeg és a % is magasabb a 400X-es tőkeáttételes befektetés esetén.


"Egyébként meg nem kell 400adára esnie a részvény értékének" --- nem a 400-ád részére esik, hanem ahogy írtam 1/400-ad esés esetén elveszít mindent 100Ft esetén és 400-as áttétnél.

Számokkal is szemléltetve, hogy könnyebben tudd értelmezni 100Ft-nyi részvény bezuhan 1/400-ad résszel a 100-(1/400)*100=99,75Ft összértékre, akkor minden pénzét elvesztette.

VS.

A te értelmezésedben 400-adára esik, ez a kiindulási 100Ft-nyi részvény esetén 100/400=0,25Ft-os részvényár.


99,75 (valós) VS. 0,25 (képzelt) :) igen valóban ilyen elég ritkán fordul elő, de tőkeáttétel esetén, ahol 99,75-nél már elbuktad a 100Ft-ot nincs is jelentősége :))))))))))


"ha 1000dollár saját pénzt + 2000 kölcsönvettet fektet be és a 3000 dolláros részvény a felére esik, akkor máris elveszítette a saját részét és tartozik 500 dollárral." --- szintén téves :)

Nem megy mínuszba, nem lesz 500 tartózása, nem kell a felére csökkennie (50% esés), hogy elveszítse a pénzét.

Az általad írt 1000 saját + 2000 kölcsön esetén esetén a veszteség teljes mértékben a te 1000-edből jön le. Amennyiben a 3000 bezuhan 2000-re elfogy a te pénzed a rendszer automatikusan elad, sőt rendszerint már a tőkéd kb. 94-96%-ának elvesztésekor lezár!

100-2000/3000*100 = másképpen leírva 1000/3000*100 = 33,33%-os csökkenés esetén elveszted a befektetésedet!


Amúgy ne csüggedj, a válaszod sokat segített másoknak a hasonló hibák elkerülésében :)

2021. jún. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hatos,


""Kettes, a tőkeáttétel nem befolyásolja a profit mértékét."---egy példát szemléltetve kiderül, hogy hatalmasat tévedsz!"


Ha csak kicsit tisztában lennél a tőzsde és a tőkeáttét működésével nem írnál ekkora butaságot.


A példáid teljesen rosszak. A kezdők és hozzá nem értők alapvető hibáját követted el a példáidban, mégpedig azt, hogy rossz mértékegységet használtál, s figyelmen kívül hagytad, hogy én azonos méretű pozíciókról írtam.



A tőzsdén a mértékegység neve nem forint/dollár/euro stb., hanem lot.


Próbáld ki a következőt:

Tételezzük fel, hogy van 3 különböző számlád, az egyik tőkeáttét nélküli, a másik 1:30, a harmadik 1:1000 tőkeáttétű.


Azonos időpontban mindegyiken vásárolsz 1 lot értékben ugyanabból az instrumentumból, majd mindhármat ugyanazon pillanatban eladod.


Fillérre pontosan ugyanannyi lesz a profit /veszteség mindhárom pozíción. Ha esetleg nem, amellett, hogy Nobel-díjat adok neked, a teljes vagyonomat is rád ruházom.


A tőkeáttét mértéke nem a profit mértékét, hanem a pozíció megnyitásához szükséges margin (letét) mértékét befolyásolja. Minél nagyobb a tőkeáttét, annál kevesebb tőke szükséges egy adott pozíció megnyitásához.



Hetes, "akkor máris elveszítette a saját részét és tartozik 500 dollárral."


Ez a negatív egyenleg elleni védelem miatt nem fordul(hat) elő. Kivéve,ha shortolod a részvényt. Épeszű trader épp ezért soha nem shortol részvényt. Többségük részvényindexet sem.


Sőt, részvényt sem vásárol tőkeáttéttel, csak az, akinek fogalma sincs a kereskedésről.

2021. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!