Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Öröklėssel kapcsolatos problėm...

Lovelyne kérdése:

Öröklėssel kapcsolatos problėma merült fel a nővėremmel. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Édesanyám elhunyt.A nővėremmel fele-fele arányban örökölnėnk.Sajnos nem vagyunk a legjobb viszonyban már rėg óta,mert anno csúnyán átvágott a pėnzel apám halálakor...Ebbe most rėszeletesen nem mennėk bele ha nem baj.A mostani helyzet sem lesz egyszerű.Nővėrem minden kėppen eladná a házat, ėn viszont mivel albėrletbe tengődök kicsi gyerekkel (2 ėves) ės az ėletarsammal nem jó körülmėnyek között, ezėrt ebbe az opcióba nem akarok majd belemenni.A ház anno 7 ės fėl misiert lett megvasarolva anyám nevėre ő volt a teljes haszonėlvezője.Tehermentes.A nővėremet nem tudom kifizetni a házból, úgyhogy az nem opció.Ha tudnám kifizetnėm,de sajnos hitelt sem tudunk felvenniq.A dolog itt bonyolódik igazán. A helyzet az, hogy szeretnėnk majd beköltözni a családommal ės elköltözni ebből az albėrletből minnėl hamarabb.Kėrdėsem, hogy megtehetem azt, h beköltözök ės àlandora bejelentem magam ės a gyereket?Gondolom nem fog tetszeni neki, h bekoltoztem a családommal ės ő meg nincs kifizetve a hazból...Mi van ilyenkor?Nekem sajnos más eselyem nincs hogy kijussunk ebbol az alberletezesből.Neki megvan mindene haz joėlet stb, de tudom nem fog lemondani ezėrt a reszeről-amit nem is kėrek, mivel jogosan járna neki,de ėn meg nem tudom kifizetni belőle.A ház eladas azert sem opcio, mert ha meg jo aron el is menne tobbert mint amennyiert vette anno anyam,az eladás utáni ram eső reszbol en akkor sem tudnek normális hazat venni magunknak.:( Bírósági úton ha elkezd emiatt pereskedni mondjuk kitehet minket a házból?Vagy mihez vannak ilyen esetben jogai ami ėrint engem,ės a családomat?Halottam olyanról h kerjek birtokvedelmet a hazra miutan bekoltoztem es akkor nem tud mit csinalni velem.Meg aztan itt egy kiskorú is aki talan szamít valamit az ügyben... Az h kibaszasbol oda költoztessen valakit a hazba akar alberlőt nem teheti meg, mivel a haz nem olyan elosztasú h ez jogilag kivitelezhető legyen.Külön kėt helyrajzi szamma sem alakítható az ingatlan.Ez biztos bukta lenne neki.Max embereket kerhet meg h zaklassanak h pokolla tegye az eletemet ha bekoltozok. De ennel azert szerintem több esze van h ilyen kistilű módszert alkalmazzon.Nem tudom mire számítsak fikciozok ezerrel.Nem vagyok nyugodt de a hazrol nem fogok lemondani h eladja a fejem felöl. Valaki volt már hasonló helyzetben?

2021. jún. 29. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem értelek!

Te be akarnál költözni, de ő ne költöztessen oda senkit, pedig ugyan olyan joga van hozzá.

Eladni sem akarod a házat, meg kifizetni sem a tesód.

Ha közös tulajdon megszüntetése lesz a per tárgya a bíróság el fogja árverezni a házat, annyiért, amennyiért a legtöbbet licitáló ad.


Birtokvédelem...

Ha a szomszéd zaklatna esetleg.


Saját tulajdonodnak tekinted a házat, ez nem oké.

Ezzel az üggyel nem lesz megoldva a lakhatásod!

Inkább csak panaszkodás amit leírtál!

2021. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Eléggé sajátos az életfelfogásod. Ketten örököltétek, ha a tesód kéri az ingatlan piaci értékének (nem a vásárlás kori érték) a rá eső részét akkor az jár neki. Ha ragaszkodsz az ingatlanhoz akkor ki kell fizetned a tesódat, és itt nem releváns hogy ő milyen anyagi körülmények közt él.


Azért meghallgatnám a tesód véleményét is mivel pillanatnyilag te készülsz kibacni ővele. Te akarsz beköltözni, majd birtokvédelmet kérni.

Testvérednek nem kell mást tennie mint bírósági úton kérni a részét az örökségből és ha perre mentek akkor elveszted. Ekkor a tesód kérheti a fél lakásra a bérleti díjat (mivel te ingyen akarsz ott lakni), a perköltséget és ha jó ügyvédje van akkor a késedelmi kamatot. A végén az egész ingatlan töredék áron lesz a "gonosz" tesódé.


Nem tudom miért nem kaptok hitelt (BAR lista) de bizonyára erről is a "gonosz" tesó tehet. Pillanatnyilag osztogatják a családosoknak a jobbnál jobb hiteleket, támogatásokat. Próbáljátok meg ezt kihasználni.

2021. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De szeretnėm kifizetni csak nem tudom. Aztan lehet a jövőben tudnám csak nem rögtön.Kozos tulajdon megszuntetesebe szerinted ki menne bele?Mert ėn tuti nem, ő sem hinnėm.Vagy ezt csak úgy az örökösök bele egyezėse nėlkül elindithatja a bíróság?!Vagy akkor tegyük fel 1 fėl kėrėsėre?Nem igazán ėrtem.Nem tekintem sajat tulajdonomnak de nem tudom kifizetni belole sajnos mostanában biztos nem.Ez van.Esetleg majd reszletekben ha belemegy egyatalan ebbe.
2021. jún. 29. 12:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kozos tulajdon megszuntetesebe szerinted ki menne bele?Mert ėn tuti nem, ő sem hinnėm."


Úristen, te melyik bolygón élsz!

A közös tulajdon megszüntetése az egy PER, születik egy bírósági határozat, ami számodra kötelező érvényű!


Két lehetőség van:

-kifizeted most

- vagy eladjátok a házat!


A pert ne akard, mert lehet, hogy 3 millióért árverezik el az ingatlant, aztán nézhetsz értelmesen!

2021. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mindjárt krokodik könnyeket hullatok ėrte. Igenis megerdemelné h kibasszak vele mert nem keves penzel huzott le jogtalanul apam halalakor en megbiztam benne mivel tobb szaz km-re laktunk hogy o jarjon el az ugyekben mert en nem tudok haza utazgatni alandoan.Nem kellett volna.
2021. jún. 29. 12:13
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A hiszti már megint!

Tekintsd csak magad nyugodtan áldozatnak, ő valószínű nem hibáztatna téged, lehet, hogy nem is lehetett volna rád bizni az ügyintézést, mert ott is csak hisztiztél volna!

2021. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Eladjátok közösen a házat és a rád eső részből próbálj boldogulni. Ne házat akarj, hanem egy kis lakást, ha kitelik a pénzből VAGY segítsen be az élettársad is!

Nem a te feladatod, hogy neki IS helyet csinálj az örökölt házban, kitúrva a nővéredet. Ideje lenne megbeszélni a vélt vagy valós sérelmeket a testvéreddel és közös megegyezésre jutni.

2021. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
HA szeretnél/szeretnétek még gyereket, akkor a babaváró hitelen elgondolkodnék a helyedben.
2021. jún. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az albérletből nem menekülnél meg az örökölt lakásba való költözéssel, ugyanis a ház fele testvéredé, aki kérheti a részére eső bérleti díjat tőled.


A közös tulajdon megszüntetésére vonatkozó pert majd a testvéred fogja megindítani és a bíróság elárverezteti a házat és szintén mehetsz amerre látsz.


Birtokvédelmet tulajdonossal szemben nem kérhetsz, be is b.aszna :D


Ez a "kifizetném én, de nem tudom" szöveg kicsit olyan, mintha azt mondanám, hogy dolgoznék én, csak nem akarok.......

2021. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
#2 vagyok. Szerintem a tesódnak ennél a örökösödésnél is nyerő lapjai vannak. Ha beköltözöl akkor per lesz, és ha vesztesz akkor elárverezik az ingatlant. Tesód mint 50% tulajdonosnak elővásárlási joga van, ezáltal elég nagy hendikeppel indul az árverésen :) Mondjuk töredék áron jut a te részedhez és utána megint lehet vádaskodni hogy ki cseszett ki kivel. Nem túlzottan fekete-fehér a ti történetetek hogy pálcát törjünk a tesód felett a történeted alapján, de eddig úgy tűnik hogy te akarsz kitolni vele. Szerintem bárhogy is fáj, jobban jársz ha eladjátok és elfelezitek az árát. Ez így tiszta és nem tud senki kitolni a másikkal ha egy kicsit is odafigyeltek.
2021. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!