Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nyerek online szerencsejáté...

Ha nyerek online szerencsejáték oldalról pénzt amit átutalnak nekem az után kell adóznom feltüntetnem az adóbevallásomnál?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 16:09
 1/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
56%
Nem kell adózni, mert azt már adózottan utalják ki. És bevallani sem kell.
2021. júl. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen oldalon játszottál. Tippmixnél pl már nem kell, az adómentes. De ha beten játszol mondjuk, az után már kell.
2021. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
unibet-en játszottam és nyertem,most hogyan kell adózni ilyenkor??
2021. júl. 5. 19:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Az nagyrészt attól függ, hogy mit játszottál. De alapjáraton a navnak el kell utalnod az szja-szocho kettőst, majd a következő évben bevallani az adóbevallásodban.
2021. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

Az gáz, mert akkor tényleg adóznod kell. De pl a tippmixpro esetén nem kéne. Mivel a tippmixpro-n kívül más fogadási oldal nem rendelkezik engedéllyel.


"Az illegális sportfogadás nyereménye


A tiltott online sportfogadásból származó nyeremény után a nyertes magánszemélynek adót kell fizetnie.


Az illegális sportfogadásból származó nyeremény a magánszemély egyéb jövedelmeként adózik. Az adóköteles jövedelmet úgy kell megállapítani, hogy a bevételt csökkenteni kell a bevétel megszerzésével kapcsolatos, elismert költségekkel, például a tét összegével. A bevételt és a költséget fogadásonként kell elszámolni, tehát például a vesztes fogadások költsége nem számolható el a nyertes fogadások bevételével szemben. A bevételt és a költséget a magánszemély a nevére kiállított bizonylattal igazolhatja.


Az egyéb jövedelem után – így a tiltott online sportfogadás nyereménye után is – év közben


15 százalékos szja-előleget és

15,5 százalékos szochót

kell fizetni."


"Mivel ebben az esetben a szochót a magánszemély fizeti, és azt költségként nem számolhatja el, azt neki nem térítik meg, az szja-előleg és a szocho alapjának megállapításakor a jövedelem 87 százalékát kell figyelembe venni."

2021. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy miért használjuk az illegális és a tiltott szavakat, amikor se nem illegális, se nem tiltott. Mindössze nem adómentes, ennyi a sztori, de teljesen legális és nincs is tiltva.
2021. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ez a NAV álláspontja, nem az enyém. Pár tízezres nyereményt nem is érdemes bejelenteni.
2021. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A NAV álláspontja? Amiket én kértem állásfoglalásokat, egyikben sem írták, hogy ez illegális vagy tiltott lenne. Mivel nem is az.
2021. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
2021. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Wow, azért az elég meredek, hogy ezt így kiírta a nav. Nem is értem. Meg kicsit visszás ez nekem. Az illegális és tiltott szavak fogalmi magyarázata alapján nekem nem az jön le, hogy ha mégis csinálod, akkor adózz belőle, hanem azt, hogy nem szabad. Elkezdem kukába dobni a navos állásfoglalásokat azt hiszem :D
2021. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!