Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki segítene egy kicsit?...

Valaki segítene egy kicsit? Beadandót kell írnom. A téma lakásvásárlás és kiadás.

Figyelt kérdés

Sok hülyeséget olvasok a neten, de ha valaki benne van vagy csinált már ilyet annak a segítségét szeretném kérni.

Szóval ha én vennék egy házat és ki szeretném adni annak mik az előnyei és hátrányai illetve az adó mennyi (hány %). És még ami eszetekbe jut. Pl ha már kiadtam mik a ház körüli teendők stb. Kertes házról lenne szó.



2021. júl. 13. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Előny:

- Tartja a piaci értékét.

- Passzív jövedelem forrás.

- Ha szükséges van rá, akkor mindig ott lesz tartalékként akár lakhatás szempontjából, akár eladás tekintetében.

- Nem neked kell rendben tartani.


Hátrány:

- Jó bérlőt kell találni, akivel megvan a kémia, mert ha nincs, akkor lelakja, beköltöztet mást is, nem fizet, három kutyát visz haza kérdés nélkül, stb.

- Folyamatosan karban kell tartani, cserélni ezt-azt, felújítani, stb. Vagyis költesz rá. Elképzelhető, hogy többet, mint amennyi nyereséget termelt.


Mást nem tudnék mondani.

2021. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiszamolo.hu-n talalsz egy csomo infot
2021. júl. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha befektetésként veszed, akkor a többi befektetéssel kéne összehasonlítani az ingatlant.


Pl. nehezebb eladni, mintha részvényeket vennél belőle. Valószínűleg több vele a munkád is. Nem diverzifikálható jól a befektetett összeg. Ha szükseged van pénzre, akkor az egészet egyben kell eladnod.


Viszont jelenleg óriási állami támogatás van rá (illetve az adórendszer mindig is támogatta - 5 év után adómentességgel), ellentétben egy ETF-fel, ahol talán 15%-t adózol a nyereségedből (bár itt meg van illeték, ami 4% és előre fizeted). Az emberek többsége valamivel jobban ért a lakásvásárláshoz, mint a többi befektetési formához.

2021. júl. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
15% a hosszú távú lakáskiadás adója, ez kevés. Ha nem akarod, hogy a bérlők megszökjenek rezsitartozással, saját költségeden szereltess fel kártyás villanyórát és gázórát. (Kártyás vízóra nincs.) Közjegyzői szerződéssel biztosítsd be magad a kiadáskor, ez kb. 40 ezerbe kerül neked, de sok mindentől megvéd. Bár kidobni nem fogják a nem fizető bérlőt csak úgy, hiába ez a híresztelés, arra jó, hogy aki vándormadárként él (bérlakást lelakás után magas tartozásokkal szökve elhagy), az ilyen közjegyzői szerződéses bérletbe eleve bele sem megy, szóval ez egy jó szűrő. 3 havi bérleti díj a szokásos kaució, és havonta előre fizetnek a bérlők.
2021. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
4-es vagyok, korrigálom magam: 2 havi bérleti díj a szokásos kaució, és egyhavi előre fizetve. Aki a kaucióból alkuszik, az nem fog tudni bért sem fizetni, ő sztornó.
2021. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Azzal, hogy a javítások elvihetik az egész hasznot, nem feltétlenül értek egyet, illetve csak ha lerobbant ingatlant adunk ki. Ha eleve egy nem régi vízcsőrendszerrel és felújított villanyvezetékekkel, nem antik cirkóval vagy konvektorokkal, tehát normális állapotban adjuk ki a lakást, akkor nem lesznek égbekiáltó javítási összegek. Cica-kutya viszont ha párszor rápisil a parkettára vagy a szőnyegre,a akkor a bérlő kiköltözése után több százezerre is rúghatós parkettacsiszolás vagy új padlószőnyeg lehet az ára, ami több, mint a kaució összege. Ez lehet abból, ha háziállatot engedünk a lakásba. Macska pl. szeret felfutni az ajtófélfára, tele lesz a félfa karmolásokkal, nyúl megrágja a szekrények lábait, kutya felugrál mindenre karmosan stb.
2021. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek. Köszönöm.
2021. júl. 13. 13:24
 8/8 anonim ***** válasza:

" illetve az adó mennyi (hány %)."


15 % SZJA. Az SZJA alapot kétféle módon határozhatod meg:


- A bevétel és az elszámolható (igazolt) költségek levonása utáni összeg (ilyen tipikusan a rezsiköltségek) vagy

- A bevétel 90 %-át tekinted az SZJA alapjának, tehát 10 % költséget enged elszámolni vele szemben mindenféle igazolás nélkül (ilyenkor nem kell költségszámlákat gyűjtögetni), de más költséget nem is számolhatsz el a bevétellel szemben, hiába költöttél többet rá, mint 10 %.


Te döntesz, hogy melyik formában "adózol".

2021. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!