Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utólag vettem észre, hogy nem...

Utólag vettem észre, hogy nem kaptam munkáltatói igazolást a munkaviszonyom megszűnéséről. Ez később gondot okozhat nyugdíjazásnál?

Figyelt kérdés
Igaz csak évekkel ezelőtti közmunkáról van szó, de zavaró hogy nem kaptam munkáltatói igazolást a munkaviszonyom megszűnéséről (csak ez a lap hiányzik), mivel közel 1 évről van szó. Így híján e lapnak, ez az évem így elúszott és nem fog beleszámítani az eddigi munkaviszonyaim idejébe? Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

2021. júl. 14. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

De igen, bele fog számítódni minden hivatalos jogviszony.


Ugyanis ma már számítógépes rendszer van, tehát nagyon kicsi az esélye annak, hogy ezt az időszakot nem tartja nyilván valamilyen közigazgatási szerv, amely adatot tud szolgáltatni adott esetben a nyugdíjbiztosító felé.

2021. júl. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem van olyan időszakom, amiről semmiféle papírom nincs. Kb. 36 éve volt, pontos dátumokra sem emlékszem. A szolgálati időm adategyeztetésénél benne volt napra pontosan ez az időszak is, mint szolgálati idő. Pedig akkor még számítógép sem igen volt.


Nyugi, nem lesz gond!

2021. júl. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszotokat.


2. válaszolónak: igen, gondolom katonaság vagy iskolai nyári gyakorlatot számították így be. Jól gondolom?

2021. júl. 15. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyári munka volt munkakönyv, szerződés nélkül. Annak idején még szóbeli megállapodás alapján működtek a munkaviszonyok. :)
2021. júl. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!