Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hosszú munkanélküliség után...

Hosszú munkanélküliség után csak részmunkaidős állást találtam, biztosított leszek?

Figyelt kérdés
Igazából az egészségbiztosítás érdekel, amit eddig magam után fizettem hosszú ideig és az nekem nagyon fontos. Ha csak részmunkaidőben lesz egy darab állásom, akkor mit kell tennem? Még a munkaszerződést sem kaptam meg, csak szóban egyeztünk meg /távmunka, online intézünk mindent/.

2021. aug. 7. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Már két órai napi munkával is biztosított leszel. Ha valóban bejelent a munkahely.
2021. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy egyes is mondja ha bejelentenek akkor mar valoszonuleg fizetik utanad a tb-t szoval biztositott leszel
2021. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a bejelentés ténye biztos, ha megállapodunk, csak nem tudtam ilyen szempontból mi a hátránya a részmunkaidőnek
2021. aug. 7. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden munkaviszony biztosítottságot keletkeztet. Tehát már magával a munkaviszony fennállásával ez "jár" függetlenül a munkaidőtől és attól, hogy fizetik utánad a "TB-t" vagy sem.

A kettő nem függ össze. Ha valaki vitatkozni akar velem, akkor legyen kedves és ne tegye, mert felesleges.

Ha a munkáltató a dolgozója béréből levonta a kötelező terheket, akkor onnantól kezdve készfizető kezesként felel érte. Ez annyit jelent, ha nem fizeti tovább az államnak, a dolgozónak abból hátránya nem keletkezhet, továbbá kizárólag a munkáltatón hajtják be. Onnantól kezdve az már a munkáltató adóssága, nem a dolgozóé.


A munkaviszony létrejöttével biztosított leszel, minden mástól függetlenül.

2021. aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Uccsó, mivel bennfentesnek tűnik annyit még áruljon el nekem legyen szíves, hogy miként anno lejelentettem, hogy magam után fizetem, most már nem kell bejelentenem, hogy ezek után már más fogja fizetni, ugye?
2021. aug. 8. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom: Nem fizeti a munkáltató.

A munkáltató a dolgozó béréből fogja levonni azt a járulékfajtát, ami az egészségügyi szolgáltatási járulékot (amit eddig magad után fizettél) kiváltja.


Ha annak idején bejelentkeztél a járulék fizetése alá a NAV-nál, munkaviszony esetén soha nem is kellett kijelentkezni alóla. Az volt az egyetlen olyan eset, amikor régen sem kellett kijelentkezni alóla. A NAV automatikusan intézi és írásban értesíteni is fog arról, hogy X. Y. nappal megszűnt az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettséged, mivel munkaviszonyt létesítettél.

Ne izgulj, ha nem kapod meg ezt az értesítést 2 nap alatt. Hosszú is lehet az ügyintézési idő.

2021. aug. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!