Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az Alza minek csinált Alzabox-...

Az Alza minek csinált Alzabox-okat, ha nem ingyenes a szállítás oda, hanem ugyanannyi kábé mint Foxpost vagy bárhova máshová?

Figyelt kérdés

2021. aug. 17. 09:40
 1/8 elistvan ***** válasza:
100%
A futárokat is fizetni kell valamiből nem? Te dolgoznál ingyen? Ugye, hogy nem. Nem csak bizonyos össze feletti megrendelésnél ingyenes? Mert ha igen, akkor érthető. Különben minden olcsó szart oda kérnének és állandóan tele lenne.
2021. aug. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene ingyenesnek lennie? Az is kiszállítási mód, amit valakinek oda kell vinnie az üzletből/raktárból, hogy feltöltse.
2021. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szomszédom már csinált egy gyereket, akkor nekem már nem érdemes..? :)
2021. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És minden Alzabox mellett van egy FOXPOST automata? Na ugye, hogy nincs. Ha a szomszéd faluban van egy pékség, akkor ahol én lakom már ne is legyen, mert nincs benne ingyen a kenyér?
2021. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdéseddel azt feltételezed hogy ahol van Alzabox ott van Foxpost is. Ez viszont nem igaz. Így oda is tudsz rendelni, ahova eddig Foxpostba sem tudtál. És nyilván azért nem ingyenes, mert egyrészt kell fizetniük az ilyen boxok után bérleti díjat, fennt kell tartani (áram, net, szervizelés), és nyilvánvalóan valakinek oda kell vinnie a csomagokat. Ezek egyike sem ingyenes. Max akkor lenne "ingyenes" ha beépítenék az árba, de akkor meg az is fizetne érte aki tegyükfel személyesen veszi át, és így ingyenes lenne.
2021. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Teljesen hülyeségeket mondtok. Az Alza Foxposttal, postával és ezer másik módon szállítat, és az Alzabox egy ezek közül, kábé ugyanakkora árral. Én üzletileg nem csináltam volna mégegy boxot a már meglévők mellé, mert sok helyen ez van, ahova ugyanakkora összegért szállítanék, hanem azt csináltam volna, hogy ez egy fix összegű beruházás és fix összegű napi szállítás, amit akkor is meg kell tenni, ha csak egyvalaki kéri oda, és akkor is ha 100-an, szóval én a saját termékekre ingyenessé tettem volna, mert ezzel megnő a forgalom, amivel ez kigazdálkodható. Miért választaná így valaki az Alzát jobban, mint eddig, ha semmi nem változott, ők meg fölöslegesen beruháztak. Ha gondolkodnátok, akkor nem írnátok ekkora hülyeséget és közhelyeket.
2021. aug. 17. 19:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ezek a boxok nagyjából ugyanott vannak, mert ugynaazokat a csomópontokat találják jónak, vagy ott van hely, vagy ott tudnak szerződést kötni, stb.
2021. aug. 17. 19:43
 8/8 elistvan ***** válasza:
100%
Talán mert ott fordulnak meg a legtöbben, ott éri meg üzemeltetni. Egy kis eldugott faluba biztos nem fogják kitennik, ha nem forog benne az árú. Azért volt áramelés is a foxpostnál az utóbbi időben elszálltak az árak. Van szerintem jó odlala is a dolognak. Amíg két versenyző van a piacon addig van árverseny is, nincs monopolhelyzet és nem emelhet kénye kedvére árakat az az egy piaci szereplő.
2021. aug. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!