Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki ért a kriptovalutákhoz...

Aki ért a kriptovalutákhoz segítene nekem?

Figyelt kérdés

Először is mielőtt menne a sírás hogy hanyadik kriptóst kérdést teszem ki megválaszolom: a 2.-at

Nyugi, nem kell leírni hogy láttad a tegnapi kérdésem.

Szóval ma megpróbáltam megérteni a kripto pénztárcákat. Elmondom amit tudok róla, és ha valamit nagyon elrontok akkor azt kijavítanátok please?


Azt tudom hogy vannak a hideg és a forró pénztárcák. A forrók azok amik az internettel vannak kapcsolatban, a hidegek pedig amik hardveresek. Van a szoftveres pénztárca ami telefonon/gépen/laptopon van. Ezek előnye hogy könnyen hozzá lehet férni, viszont veszélyesebb mint a hardveres wallet. Továbbá generálnak egy nyilvános, privát és btc kulcsot is ( én valami ilyet hallottam.) A privát kulcs egy 24 szavas ( seed phrase) ami biztosítja hogy ne lopják el. Ezt senkinek nem lehet megmutatni. A nyilvános arra jó hogy pl tudjanak utalni neked kriptót, ebben az esetben ezt kell megadni. Azt a bitcoin kódot nem igazán értem…


Illetve van kettő hideg pénztárcás megoldás, a papír pénztárca és a hardveres. A hardveres egy pendrivehoz hasonló cucc és biztonságos, viszont macerásabb. A paper wallet pedig egy kinyomtatott lap rajta a seed phrase qr kódjával és a blockchain qr kódjával ( talán?) Ez viszont nem biztonságos.



2021. aug. 28. 20:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha valami fontosat kihagytam vagy hülyeséget mondtam pls javítsatok ki. Köszönöm
2021. aug. 28. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Hat kb leirtad csak eleg zagyvan. Softweres is lehet cold wallet amugy. Tegyuk fel egy regi gepre telepitesz egy pythont, beadsz neki 24 szavat es sha256-ba hasheled. Maris kesz a private keyd, es ez egy cold private kulcs lesz. Az hogy mi mennyire biztonságos nagyon nagyon relativ, es nagyon nagyon nehezen foghato. Pld egy open source jol ismert hot wallet es egy a google play storban levo hot wallet kozt eg es fold lehet a kulonbseg. Nekem meg magyarazhatja barki hogy de fasza a paper wallet de abszalut nem ad kozel se annyi biztonsagot szerintem mint egy ledger.

Az utolso, barmilyen walleted lehet, ha Facebook-on kezded hirdetni hogy mennyi cryptod van es mekkora crypto fanboy vagy, akkor ellobb utobb valaki 5 dollar wrench attackol ( vagyis betori a burad egy csokulcsal ) es ellopja toled. Szoval biztonsagos tarcaval se uszod meg h kiraboljanak ha hulye vagy

2021. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amit értettem belőle az segített
2021. aug. 28. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Én papír wallet párti vagyok, és abból is az a paranoiás fajta, aki 3 x 2/3-ban tartja a cetliket. A három cetli egyikén sincsenek rajta a teljes seed-ek: az elsőről az első harmad hiányzik, a másodikról a második, a harmadikról a harmadik. #1 és #2 két külön helyen a lakásban, #3 a munkahelyemen, és #1-ből egy második példány anyukám lakásában.

Ez a kriptóm szűk felét tartja, kb 20% hot walletben van (Metamask) és olyan 30-40% tőzsdéken, főleg Binance-en.

Nincs bajom a ledgerrel, de én tényleg nem használom a cold walletjeimet, csak bejövő oldalon. Ráérek, talán majd ha nyugdíjba tudok menni a tartalmukból :)

2021. aug. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SIDLER22 ***** válasza:

A Bitcoin kódot azért nem érted mert nincs olyan.

Félreértés ne essék! Különböző típusú kódok vannak.

Például a Bitcoin SHA256 kódokat használ. De például az Ethereumnak a publikus kulcsai úgy kezdődnek, hogy 0x és mögötte egy sokkal hosszabb kód mint az SHA256 kódjai.

De olyan, hogy publikus meg privát meg BTC cím nincsen. Publikus meg privát van és ennyi.

A privát kulcs összesítője (a passphrase) meg egyébként nem csak 24 szóból állhat. A TrustWallet például csak 12 szót ad.


Ezen kívül a többivel egyetértek én is.


Még annyival kiegészíteném a dolgot, hogy a pape wallet helyett létezik egy sokkal elegánsabb megoldás:

[link]


Ebbe össze tudod rakni sorrendbe a kódodat és nem kell félni tőle, hogy elég, felrobban, víztől szétmállik, kiszívja a napfény, elviszik az ufók, satöbbi... szerintem okos kis megoldás, de persze sokaknak nyilván ez sem fog tetszeni.

2021. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ez a ledger tulajdonképpen mire jó? Beírom a kódot amit adott és akkor onnantól kezdve abban van a kriptóm? Vagy hogy van ez?
2021. aug. 31. 16:08
 7/8 SIDLER22 ***** válasza:

Hát egyrészt neked is van interneted és utána tudsz nézni hogy működik.

(Egyébként az oldalon ott van a leírásnál a Learn More gomb és ott mindent ír róla.)


De ha esetleg nem tudsz angolul (bár a képekből még így is rá lehet jönni) akkor röviden az a lényeg, hogy fém lapokra nyomtatott betűket kapsz és ezeket a szavaid sorrendjében kell rápakolni a kis "pálcára" és az tárolja a kódodat.


Egyébként maga a Ledger az egy márka nem ez a konkrét eszköz.

2021. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A hideg papír is biztonságos ha sose volt neten
2021. aug. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!