Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Plazma adáson kívül vannak...

Plazma adáson kívül vannak még ilyen egyszerű pénzkeresési módszerek? Esetleg alkalmi munkák, amire mindig keresnek embert?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 14:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
43%
Plusz azt erdemes hozatenni hogy vannak szabalyok amit a donacio utan be kell tartani. Pl a boseges folyadek fogyasztas(nem alkohol), nem dohanyzas, magas feherje dus etrend, sok zoldseg fogyasztas. Ha valaki nem tartja be ezeket, mar pedig a legtobb ember egy sima veradas elott es utan sem kepes 1 1,5liter folyadekot meginni akkor miert varjak az emberek hogy nem lesznek kovetkezmenyek? Ezek vezetnek aztan ahhoz hogy egy hasznos es veszelytelen eljarast rossznak es veszelyesnek hirdessenek itt nehanyan.
2021. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

Tehát te szoktál plazmát adni?

Orvos ismeröseim közül senki, vagy akik nincsenek rászorulva a pénzre.

A tápanyagokat kiszürik vérböl, szervezet megsinyli fogékonyabb betegségekre, infarktus esélye többszöröse pár hétig.

Adnak 5 ezret,egyébként a profit emberenként 500 ezer forint.

2021. aug. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%

Semmilyen tapanyagot nem szurnek ki,a plazmat szurik ki. Nezz mar utana mi az a plazma. Szerinted a tapanyagbol csinalnak gyogyszert a verzekenyeknek? Jezusom..



"A vérplazma halványsárga színű folyadék, melynek kb. 92-93%-a víz, ezen felül számos különböző kémiai anyagot (többek közt ionokat, hormonokat, fehérjéket, cukrot, alvadási faktorokat) tartalmaz"


Ez sem azt jelenti hogy a szervezet minden tapanyagat kiszurik, azert mert a cukor szot ott olvasod. Amugy ezert javasoljak a boseges folyadekfogyasztast es a feherjetartalmu eteleket a zoldsegekkel.



A betegsegekre sem fogekonyabb hiszen nem a feherversejteket szurik ki.



Igen, a verrogkepzodes valoban egy kockazat ami infarktust okozhat. De ezert vizsgalnak elotte, megnezik az alvadast. Ha a szervezeted jol mukodik akkor nem fog rogosodni a vered. Tobbek kozott az elso alkalom ezert egy vizsgalat es csak masodikra mehetsz donaciora.



Es soha nem adtam plazmat, mert a kozelunkben nincs. En vert szoktam adni, mert igy segitek az embereknek ha mar milliárdos nem vagyok. Viszont nem dolok be altudomanyos marhasagoknak mint te.



Ismetlem magam, ha nincs túlzásba vive, es be van tartva az utasitas akkor kvazi 0 a kockazat. Persze ha 10naponta megy valaki es beleszarik az egeszbe utana annak lehetnek kovetkezmenyei. De egy SZAKEMBER sem allitja ennek ellenkezojet.

2021. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Plazmaadás évente maximum 45 alkalommal lehetséges.


Azt azért tegyétek hozzá, hogy akkor lesz valóban káros ha a donor legalább 2 plazma vételi helyre jár.

Na az már valóban káros.


De ha te, 1 év alatt 45 x elmész 1 helyre nem károsabb mintha vért adnál.


Évi 45 alkalom nem kockázatos.Ha betartod a szükséges szabályokat akkor nincs probléma Ha pedig menetközben rizikó faktorba kerülsz,akkor alapból letiltanak az adott cégnél így nem mehetsz többet.


De azért hagy ne a plazma cég legyen a felelős ha valaki legalább 2 vételi helyre jár folyamatosan, nem tartja be az ajánlott szabályokat ( bő folaédk fogyasztás,zsíros ételek mellőzése stb )

2021. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz már itthon a helyzet és szeretnék minél több pénzt összegyűjteni, hogy minél hamarabb el tudjak költözni. Most a plazma adástól megijedtem, de egyre jobban kezdek arra gondolni, hogy megérné... Van bárkinek bármi tippe, hogy hogy tudnék pénzt szerezni? Még középiskolás vagyok, és így nem találok munkát.
2021. aug. 31. 19:52
 16/20 anonim ***** válasza:
Értesz valamihez?
2021. aug. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám és valamennyire németül is beszélek. Turisztikát tanulok és van is egy kevés munkatapasztalatom pultosként, információs pultosként. Matekból elég jó vagyok, az mindig nagyon egyszerű volt, olyan versenyt, amihez nagyrészt csak logika kell felkészülés nélkül sikerült kétszer is megnyerni (a körzeti fordulót, ahova több megyéből jelentkeztek a környékről). Telefonos beszéddel nem nagyon van problémám, hivatalos emailt is tudok írni. Tanultunk gépírást is, bár az nem megy nagyon gyorsan, de azért nem vagyok lassú. Elég erős vagyok, bár lányként nem olyan területen szeretnék dolgozni, ahol ez kell. A számítógépet természetesen tudom kezelni, informatikából is mindig jó voltam, excel, powerpoint, word, stb. használata megy. Jogosítványom hamarosan lesz.

Az a baj, hogy a diákmunkáknál vagy egyetemistákat keresnek a szakukhoz megfelelő munkakörba, vagy pedig, ha középiskolásokat, akkor általában olyan munkakörbe, ahova nem kell semmi tudás. De olyat sem találok. Akár rendes részmunkaidős munka is jó lenne, nem diákmunka.

2021. szept. 1. 15:29
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja, rájöttem, hogy azt nem írtam le, hogy 18 éves lány vagyok és az utolsó évemet végzem középiskolában.
2021. szept. 1. 15:30
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Akkor minden kép el turisztai vezetőnek!

Most egész covid hülyeség miatt most inkább call centerbe menjél!

2021. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne próbálkozni mondjuk kezdetnek fiverren, mondjuk indításképpen matekházik tanító jellegű megoldását kínálva, később esetleg korrepetálást, pótvizsgára felkészítést vállalva. Ultra nehezen indul be (persze van hogy nem nehezen, meg van, hogy soha), kicsit jó reszelgetni a sales és marketing pengéken...
2021. szept. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!