Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozhatnék úgy másik...

Hogyan dolgozhatnék úgy másik cégnél 8-16, hogy mellette van home office kötetlen munkám, amiben viszont néha azonnal kell reagálnom, ami megeshet 8-16 között?

Figyelt kérdés

Van egy rugalmas állásom.

Javarészt éjszaka is tudom csinálni, vagy hétvégén.

De megesik, hogy napközben rendes munkaidőben kell pl béreket, letiltásokat, költségszámlakifizetéseket utalnom, mert a vezetők akkor küldik meg az utalási jelszavakat. Ez 4 cég.


Ha besaccolom, kb talán hetente vannak olyan pár órás munkáim így ami 8-16 végezhető csak. A többi éjszaka is megy es bármikor.


Időközben jelentkeztem másik céghez dolgozni. Az kötött munkaidős. Okt 1-én kezdek.


Én megtudnám persze úgy oldani hogy beviszem a laptopot a másik munkahelyre..

De azt sem tudom hogyan hozzam ezt fel az új helyemen, milyen alapon kérjek engedélyt vagy hogy csináljam? Suttyonban a wc-n, ebédszünetben titkolva?



2021. aug. 30. 16:58
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Na jo pihentetem.van egy hónapom kisütni vmit.
2021. aug. 30. 20:04
 42/48 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, nem sikerült megértened a kommentemet, de leegyszerűsítem neked: munkavállalóként nem megoldható, mivel szerződést szegsz.
2021. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező!

Az egyik előző munkahelyemen én ezt megcsináltam. Olyan volt a munkaállomásom, hogy nem lehetett rálátni a monitoromra. A munkahelyi gépén úgyis mindenki olvas híreket, meg efféléket. Én a dolgomat végeztem, nem éreztem azt, hogy ez bármivel is rosszabb lenne. Ha arra járt valaki, egyszerűen csak megnyitottam egy másik ablakot a képernyőn. 3 év alatt nem volt belőle semmi baj.

2021. aug. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
93%

"a különbözetet pesig elkérem az úpj munkahelyről."

És mégis milyen jogcímen? Hogy gondoltad ezt?

Kiváncsi lennék, mit szólnának az állásinterjún, mikor közölnéd: "Én emiatt a munka maitt nem tudok sunyiban, szerződést szegve maszekolni, ezért másfélszer akkora fizetést akarok!"

Ha tényleg olyan hülye vagy hogy ezt megcsinálod, légyszi vedd fel kandikamerával, hadd röhögjön a fél GYK rajtad!

2021. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

44#

Eleve probaidő után emelés van. Csak erről is meg kell előre allapodni. Ha 110%-ot hozok nekik, van mire kérnem is. Magamban meg bízom.

2021. aug. 30. 22:33
 46/48 anonim ***** válasza:

Egyszerű megoldás, hogy a fusis helyekkel lebeszéled melyik napokon lesz fix idős munka és arra a napra szabit veszel ki a rendes melóhelyeden.

12 szabid menne el és nem lopnád meg a munkáltatódat sem, win-win!

2021. aug. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
63%
Próbáld magad átkérni home-officeba. Vagy beszéld meg a főnököddel, hogy van más dolgod, és azt ledolgoznád előtte-utána. Nálunk pl. senkit nem érdekelne, ha 2-3 órával később készülne el valami, kérj kõtetlen munkaidőt az új helyen és akkor másodállásban tudod csinálni a korábbi feladataidat.
2021. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
77%

Köteles vagy tájékoztatni a munkáltatót, ha van másik munkád is. Amúgy lehet suttyomban csinálni, csak ne sírjon a pici szád, ha kiderül, mert ez azonnali felmondást vonhat maga után és teljesen jogosan.+

Játszhatsz nyílt lapokkal is, elmondod hogy mi a szitu, aztán ami a munkaidődbe esik, azt lecsúszod a nap végén, ha olyan a hely. Bár ahogy írod, sokszor éjszaka dolgozol, ami viszont nem vet rád jó fényt. Tudom, hogy semmi köze, hogy mit csinálsz szabadidődben, de a foglalkoztatónak érdeke, hogy kipihent dolgozói legyenek, mert az éjszakázások miatt csökkenhet a napközbeni teljesítményed.

2021. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!