Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért vádol engem a cég...

Alexcosta kérdése:

Miért vádol engem a cég betöréssel?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy Cégnél, ahol kaptam a cégtől belépőkártyát. Amivel bármikor beléphettem. Viszont volt,hogy bementem egyszer hajnali órákban kitörölni a gépből az e-mail címem. Erre most a cég azzal a fenyeget,hogy betörnek náluk, de ez miért betörés, ha jogosult voltam bemenni oda, akkor még ott dolgoztam, és csak a számítógépbőé az adatomat töröltem ki? hisz nem törtem be, hanem azzal a belépkártyával mentem, amit ők adtak, csak annyi,hogy előtte nem szóltam nekik erről, akkor miért akarnak feljelenteni?

2021. szept. 7. 15:52
1 2
 1/11 anonim válasza:
92%
És erre a kérdésedre most komolyan tőlünk vársz választ? Hát nem tudjuk miért vádol betöréssel a cég. Kérdezd meg tőlük talán.
2021. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha munkaidőn kívül, engedély nélkül tartózkodsz a cég telephelyén, akkor abból lehet feljelentés.
2021. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ez bűncselekmény? Mert ez miért betörés? nem vittem el semmit, nem rongáltam, csak az e-mail címen töröltem ki a gépből.
2021. szept. 7. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Olvasd el a szerződésben hogy pontosan mikor léphetsz be a céghez a kártyával.

Az hogy van egy kártyád, nem azt jelenti, hogy ki-be járkálhatsz ahogy akarsz. Valószínűleg ki van kötve a szerződésben vagy valahol, hogy belépni csak munkavégzéssel kapcsolatban, munkaidőben stb lehet.


Azt nehezen értem, hogy miért volt ilyen bazi sürgős bemenni éjjel, ha "csak" a saját adatodat törölted ki.

- Ha céges levelezést töröltél ki, az nem saját adat.

- Ha éjjel eszedbe jutott hogy belépve maradtál a saját privát gmail fiókoddal, és gyorsan visszamentél kilépni és kitörölni a jelszót, az vajon miért nem várhatott másnapig.


Midnenesetre nagyon bűzlik ez a sztori, úgyhogy szerintem elkövettél valamit amit ide nem írtál le, és amiatt most kattanni fog a bilincs.

2021. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
94%
Hmmm ... Ha a lelkiismereted tiszta, és valóban nem követtél el semmit, valamint -ahogy írták- nincs korlátozva a belépési lehetőséged, akkor jelentsenek csak fel. Ilyen esetben igazából nincs mitől tartanod. De azt azért elég nehéz hihetően megmagyaráznod, hogy miért kellett éjnek idején kitörölni az adataid a cégnél. Sajna minden körülményt nem ismerünk, így nehéz objektíven eldöntenünk, hogy jogos vagy sem a cég hozzáállása a dologhoz.
2021. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Sosem fogom megérteni, hogy honnan veszik a dolgozók, hogy a melóhely átjáróház?

Attól, hogy ott melózol, még nem mehetsz be akármikor. Ráadásul honnan kéne tudniuk, hogy miket csináltál a gépeden/gépeddel?

2021. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó, de hát csak annyit akartam tudni, hogy ez miért betörés?
2021. szept. 7. 18:00
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

7.-re.


Meg JOGOSULATLANUL mentél oda.

2021. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők is tudják, hogy gyenge kamu a dumád "bementem egyszer hajnali órákban kitörölni a gépből az e-mail címem", de nincsen elég bizonyíték, hogy te loptad el az árút.
2021. szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem "betörés", hanem jogosulatlanul tartózkodtál abban az időben a cég tulajdonában lévő ingatlanban.

A fogalmat eltévesztették, de ettől ehhez még nem volt jogod.


Én akkor mentem-jöttem a cégnél, amikor akartam. Ha ott aludtam, akkor ott aludtam, senki nem szólt érte. A mostani cégemnél én kezdhetek reggel 5.30-kor mindenki más csak 7.00 órakor léphet be az épületbe. Én maradhatok 18.00 óráig, mindenki másnak 16.30-kor távoznia kell. Tehát itt már más a regula. Jogosan vonnának felelősségre, ha ezeket nem tartanám be.

Ez történik Veled is. Az pedig végképp hihetetlen, hogy a hajnali órákban ez a dolog annyira sürgős volt. Valószínűleg nem véletlen...

2021. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!