Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha valamit rendelek és vissza...

Ha valamit rendelek és vissza szeretném küldeni de utánvéttel vettem, akkor azt miért nem lehet visszaküldeni ?

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne visszaküldeni? Az elállási jog az független a fizetés módjától.
2021. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet. Csak fizetne dkell valószínáleg a futárt, és meg kell adnod egy számlaszámot nekik.
2021. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Az 1-esnek abban igaza van, hogy az elállás független a fizetés módjától. Azonban ettől függetlenül nem egyértelmű mindeféle kontextus nélkül, hogy vissza lehet-e küldeni. Ha pl. magánszemélytől vásároltál a jófogáson, akkor (ettől eltérő megegyezés hiányában) nem küldheted vissza (de ezen ha utánvét helyett előreutalással vásárolsz, az sem változtatna).
2021. szept. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De elárulnád honnan vásároltál?Akkor hátha jobban tudnánk segíteni.De szerintem mindent vissza lehet küldeni.
2021. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Utánvéttel nem lehet visszaküldeni. Az elállási jog 14 nap az átvételtől. Attól a naptól, hogy ezt jelezted, 14 napod van arra, hogy ténylegesen meg is kapják a visszaküldött terméket.

Indokolni nem kell, de visszaküldés költsége a tiéd.

Ha utánvéttel adod fel, akkor nekik kellene kifizetni a futárt, de ez nem kötelességük. Vannak webáruházak, ahol ezt átvállalják, de ez az ő bajuk.

Hogy a terméket és szállítást milyen módon fizetted ki, annak semmi köze sincs ehhez. Ilyen feltétel biztos, hogy nincs.

2021. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy a kérdező félreolvasott valamit, és arról van szó, hogy maga a visszaküldés nem történhet utánvéttel.
2021. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

ekoffer.hu oldalrol rendeltem egy taskat utanvettel es az egy emailben csatoltak egy Elállási/Felmondási nyilatkozatot amit ki kell toltenem adott esetben es ennek a vegere van az irva hogy :

Utánvéttel küldött küldeményeket nem áll módunkban átvenni


na jo es most hogy igy leirtam tudatosult bennem, hogy ez a mondat arra ertendo ha en kuldenek nekik vissza csomagot es utanvettel adnam fel akkor nem veszik at?

2021. szept. 21. 18:49
 8/9 anonim ***** válasza:
pontosan
2021. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

áááááá, igy mar ertem koszi :D

eleg sokszor beneztem ezt akkor ezekszerint. Mar azon agyaltam, hogy nekik ebbe igy mi a biznisz vagy hogy es miert? :D De akkor megvan koszi

2021. szept. 21. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!