Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy néz ki, hogy rövidesen...

Úgy néz ki, hogy rövidesen örökölni fogok egy villát 1 h szőlővel és 1 h erdővel?

Figyelt kérdés

Eléggé távoli rokon, de úgy néz ki, hogy én lettem megnevezve örökösnek, mert a közelebbi családtagok kiköltöztek külföldre és "biztos el akarnák adni". Nem értek a földműveléshez, informatikus vagyok, budapesti. Az épület erősen felújításra szorul és egy kis faluban van, 30 km-re egy nagyobb várostól. A falu amúgy nem "szegény", rendben vannak a házak (kb. 1000 fő lakik ott).


Szerintetek lehet vele valamit kezdeni anélkül, hogy oda kéne költöznöm, hogy ne csak vigye a pénzt? (Mármint a szőlővel és az erdővel. A booking.com-ot ismerem, de vagy 30-50 milliót rá kéne szánni felújításra, hogy színvonalasan ki lehessen adni).



#Ez most totál nem hiányzott és remélem, hogy nem annyira nagy probléma, mint amekkorának tűnik
2021. szept. 23. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Szerinted menőbb leszel attól, ha ilyen f@szságokat írsz a címkék közé? Unatkozó óvodás troll....

Egyébként is több sebből vérzik a történet, lerí hogy kamu.

2021. szept. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Add el
2021. szept. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, hogy rövidesen örökölni fogsz egy villát 1 h szőlővel és 1 h erdővel.
2021. szept. 23. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Ekkora szőlő és erdő nem sokat ér. A szőlővel ráadásul sok a meló...


A ház meg felujitando.


Add el az egészet!

2021. szept. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ez valóban igaz, a helyedben én is eladnám.
2021. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Eléggé távoli rokon, de úgy néz ki, hogy én lettem megnevezve örökösnek, mert a közelebbi családtagok kiköltöztek külföldre és "biztos el akarnák adni". "


Nyilván kamu. Mi az hogy "úgy néz ki"? Vagy te vagy az örökös vagy nem. Vagy te vagy megnevezve a végrendeletben vagy nem. Nincs olyan hogy úgy néz ki, ez feketén fehéren le van írva (illetve amellett/annak hiányában jogszabály egyértelműen szabályozza) hogy ki mit örököl.

Egyébként csak zárójelben kérdezem, köteles rész mond neked valamit?

2021. szept. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 Végrendeletet még nem láttam. Mielőtt meghalt többünknek írt levelet, szerintem valaki más adhatta fel őket a halála után a dátum alapján. (Ha nem kamu az egész, akkor ott hirtelen felindulásból írtam ki a kérdést)


De ha igazatok van, akkor valószínűleg nem ér annyit ez az egész, hogy évekig pereskedjek miatta a rokonokkal. Gondolom, még hogyha rám is hagyta, amint eladom, rögtön nyernek a peren ezekkel a levelekkel.


Köszi!

2021. szept. 23. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!