Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy luxus óra lehet befektetés...

Egy luxus óra lehet befektetés 10-15 éves távon?

Figyelt kérdés
Szeretnék 10-15 ezer eurót befektetni, vagy legalábbis reál szinten megőrizni a pénzem értékét. Az aranypiac már eléggé spekulált, már rég el kellett volna szállnia az árfolyamnak a folyamatos pénznyomtatás miatt, mégis csökken az árfolyam. Ingatlanra nincs pénzem, állampapír semmit nem ér, lassan utcán söprik a forintot, mint régen a pengőt. Részvénypiac ki fulladni látszik, nem is nyereséget akarok, hanem csak megőrizni a pénzem értéket. Ha nem hordom, csak őrzöm a szekrényben, 15-20 év múlva eladható az eredeti ár inflációval korrigált árán?

2021. szept. 25. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy általánosságban biztosan nem. Ha most megnézed a 10-15 éves luxus órák árát, azt látod hogy reálértéken a valamikori új áruk töredékét érik. Nem hiszem hogy ez változzon a jövőben.

Persze kivételek mindig vannak, lehetnek olyan limitált szériák vagy különleges kiadások amik őrzik sőt növelik az értéküket.

Ha már óra, én pont fordítva gondolkoznék, most vennék olyan 15-20 éves elrakott darabot amiről beszélsz, esélyes hogy épp mélyponton van az ára, ahhoz túl régi hogy a gazdagok hordják de ahhoz meg túl fiatal hogy a gyűjtők keressék. Szóval én most vennék 25 éveset, tartanám még vagy 25 évig és akkor talán már 50 évesen nullkilométeres állapotban esélyes lesz hogy felfelé induljon az ára és keressék a gyűjtők. Ha újat veszel, annak az első években csak értékvesztése van. Olyat vegyél aminek az értékvesztését már leírta más, az értéke épp mélyponton és várható hogy onnan már csak felfelé megy.

2021. szept. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten elolvasva a leírtakat fogalmam sincs hol kezdjem a magyarazast. Szoval inkabb sehol se kezdem. 1000 eurot vegyel ki es forditad arra hogy kepezd magad. Nagyon nagyon lentrol indulsz de ha esetleg tenyleg kicsit kepzed magad akkor lehet hogy a maradek penzt nem huzod le a wc-n.
2021. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt erről a kiszamolón egyszer egy poszt.

A drága óra pont olyan rossz befektetés, mint egy bélyegalbum...

2021. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pro tipp:

Euro alapú magyar állampapír 2% kamattal... ;-)

2021. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább gondolkoznék műalkotásban. Szerintem azok az órák, amik tuti befektetések nem itt kezdődnek
2021. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Az óra még hozzáértőknek is necces befektetés. Ha évek óta ezzel foglalkoznál, akkor talán, de ha veszel random egy olcsó Pateket vagy egy középkategóriás Rolexet, az majdnem biztos bukta lesz.
2021. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Új, luxus órában ne is gondolkozz!


Acél Rolex-ért ölnöd kellene. Más, komoly márkák limitált modelljei közelébe meg nem engednek, el van adva előre, mind.


ÉN, antik luxusórákat vennék, Rolex, Tudor, Patek, JLC, Panerai,...


Ami viszont tuti tipp: youngtimer kocsi!!! Vagy, mai Mustang, de soha nem viheted utcára!!!

2021. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!