Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lefogalták édesapám autóját,...

Lefogalták édesapám autóját, nyaralóját, lakását 90 ezer Ft tartozás miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Edesapam juniusban kapott egy bunteto csekket miszerint 90 ezer Ft-ot bekell fizetnie. Viszont csak aug. végén fizette be és most jonnek neki a levelek, hogy lefoglalták az autojat, nyaralojat, lakasat.

Kerdezem en, hogy tenyleg megtortenhet ez, ha igen akkor mi a megoldas, hova tudnank menni segitsegert?

Csak azert kerdezem, mert edesapam ezt a sztorit mondja, de szerintem ez nem igaz, 90 ezer Ft-ért hogyan foglalhatják le mindenét, foleg, hogy mar kivan fizetve, csak késett 2 hónapot?



2021. okt. 7. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Edesapad szokott hazudni?
2021. okt. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

na megnéztem, csak a kocsit es a nyaralot foglaltak le, tenyleg jott a vegrehajtotol levél, hogy lefoglaltak a gepjarmuvet, aminek az erteke 1M Ft.

mi a teendo ilyenkor?

2021. okt. 7. 23:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Mármint az igényper az oke, hogy egy megoldas, de hogy lehet 93 ezer Ft-os tartozasnal lefoglalni egy 1 millios kocsit, plusz a kis nyaralót??
2021. okt. 7. 23:39
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Alapból egy 2 hónappal ezelőtti (ennyi idő telt el a csekk kikülése és a fizetés között) tartozás miatt szinte kizárt hogy ilyen hamar lefoglaljanak bármit is (függetlenül annak értékétől és a tartozás nagyságától), ennél ez sokkal hosszadalmasabb procedúra szokott lenni. Ha mégis így történt, akkor valószínűleg már az a júliusi 90 ezres csekk is egy jó éve görgetett, sokszori felszólítás és figyelmeztetés után kiküldött, mindenféle késedelmi pótlékokkal terhelt fizetési kötelezettség miatt lett kiküldve.


Egyébként ettől eltekintve is erősen kamu szagú a történet, a végrehajtó a követelés (plusz mindenféle késedelmi díjak, végrehajtói díj stb.) mértékéig foglalaht le vagyontárgyakat. Ez egy 90 ezres követelés esetén simán lehet akár több százezer is, de közel sem olyan tétel, amit egy ingatlan (vagy akár autó) értéke ne tudna fedezni. 99,99% hogy a fater kamuzik, nem kicsit.

2021. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
A fater hazudik! Valószínűleg van még más is, ha lefoglaltak egy ingatlant, meg egy autót. A végrehajtó ennyi tartozásért elvinné a tévét, hűtőt, mosógépet, mosogatógépet, stb, de nem az ingatlant és a kocsit. Amúgy volt-e példa rá, hogy apád hazudott ilyen téren?
2021. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
téyleg igaz, itt van a végrehajtó levele
2021. okt. 8. 00:03
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Oké, de lehet, hogy nem csak az az egy van. Én erre gondoltam.
2021. okt. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem, 90ezer ft van a levélben, atkuldom ha nem hiszitek
2021. okt. 8. 00:29
 9/13 A kérdező kommentje:
nekem az a kerdesem, hogy ezt jogilag tenyleg megtehetik?
2021. okt. 8. 00:30
 10/13 A kérdező kommentje:
Dr. Zoltán Ákos Végrehajtói Iroda
2021. okt. 8. 00:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!