Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha elakarom adni az automat...

Ha elakarom adni az automat kell adot fizessek?

Figyelt kérdés
Olvastam egy olyant, hogy evi 600.000ftot meghalado arulasert mar kell adozni. A kocsiknak is igy van? 2 milkaert akarom eladni mert en is dragam vettem, bar blokkom az nincs .

2021. okt. 8. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen kell, masra vonatkozik a 600000
2021. okt. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha olcsóbban adod el, mint vetted, akkor miért kéne adót fizetni?


Ha drágábban akarod eladni, akkor meg így:

[link]

2021. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

magánszemély autó adásvétel esetén személyi jövedelemadót nem kell fizetni


Az eladónak semmit nem kell fizetnie


A vevőnek kell az átírási költségeket fizetnie(ami felfogható adóként)

Vagyonszerzési illeték, eredetiségvizsgálat, új törzskönyv, új forgalmi.


Más adót nem kell fizetnie ha egy magán személky eladja az autóját egy másik magánszemélynek.


Ha cégtől vezsel akkor nyilván van áfa stb...(amit a kereskedő amugy is belekalkulál az árba ugyhogy te mint vevő azzal nem fogsz találkozni)

2021. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az autó is ingóság.

SZJA törvény -> "Ingó vagyontárgy: az ingatlannak nem minősülő dolog, kivéve a fizetőeszközt, az értékpapírt és a föld tulajdonosváltozása nélkül értékesített lábon álló (betakarítatlan) termést, terményt (pl. lábon álló fa)."


Évi 600 ezer forint BEVÉTELIG! nem kell SZJA-t fizetni a magánszemélyeknek, ha az ingóságaikat értékesítik és ezzel kapcsolatban a bevallásban sem kell semmit szerepeltetni.


Ha Te magánszemélyként eladod az autódat, és többért adod el, mint amennyiért annak idején hozzájutottál, akkor a különbözet SZJA-köteles lehet, ha egyébként az évi 600 ezer forint BEVÉTELI plafont túllépted.


Ha nem tudod bizonyítani, hogy annak idején mennyiért jutottál hozzá az ingósághoz, akkor az értékesítése után kapott bevétel 75 %-át tekintheted költségnek, amit levonhatsz a kapott bevételből. A maradék lesz adott esetben adóköteles.


Példa:


Vettem 2017-ben egy autót. Adásvételi szerződésem megvan, azon 1,2 millió forint szerepel. Eladom 900 ezer forintért.

Hiába léptem át a 600 ezer forintos éves bevételi határt a 900 ezer forintommal, ha kevesebbért adtam el, mint amennyiért vettem, nem keletkezik belőle adóköteles jövedelmem (adózatlan hasznom).


Ugyanez a történet, csak nem tudom bizonyítani, hogy mennyiért vettem annak idején, mert az adásvételi szerződéssel begyújtottam a kályhába.

Ilyenkor a kapott bevétel 75 %-át tekinthetem kiadásnak, tehát ezt vonhatom le a bevételből -> 900.000 x 75 % = 675.000 forint.


Bevétel - kiadás -> 900 ezer - 675 ezer = 225 ezer. Ez az összeg lesz adóköteles.

SZJA mértéke 15 %, tehát az adó összege -> 33.750,- forint.

SZJA törvény szerint ebből 30 ezer forintot nem kell megfizetni, tehát 750 forint adókötelezettséged keletkezik az autó értékesítése által akkor, ha nem tudod igazolni a "beszerzési értékét".


Van még egy-két eltérő szabályozás, azokra most nem tértem ki, csak az általános szabályok szerintit vázoltam.


Remélem, hogy érthető voltam...

2021. okt. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"SZJA törvény szerint ebből 30 ezer forintot nem kell megfizetni, tehát 750 forint adókötelezettséged keletkezik az autó értékesítése által akkor, ha nem tudod igazolni a "beszerzési értékét"."


Javítom, számolási hiba miatt: ... tehát 3.750,- forint adókötelezettséged keletkezik az autó értékesítése által akkor, ha nem tudod igazolni a "beszerzési értékét".

2021. okt. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ertem
2021. okt. 9. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!