Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most tanulom a kriptovaluta...

Most tanulom a kriptovaluta világát, mert érdekel, egy egy valamit nem értek, ha valakinek van privát kulcsa azt hogy lehet be olvasni?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy mi a privát kulcs. Meg azt is hogy a legjobb hidegen tárolni a bitcoint. De ezt sehogy se értem ha tegyük fel én veszek bitcoint, és mondjuk veszek fizikai tárcát is. Akkor hogyan tudom arra átküldeni a bitcoint az az a privát kulcsot?? Ezt nem értem, meg azt sem hogy én honnan tudom hogy mi a privát kulcs mikor hogy jelenik meg nekem. Illetve ha tudom a privát kulcsom és költeni akarnék akkor azt hogyan lehet beolvasni? Ezeket nem értem. Bármilyen oldalra megyek mind csak azt ecseteli mi a bitcoin, mi a privát kulcs csak a lényeget nem.

2021. okt. 15. 14:24
1 2
 1/14 SIDLER22 ***** válasza:
0%

A kriptó tárcáknak van egy Publikus és egy privát kulcsa.

Hasonlításképpen:

Publikus kulcs = Bankszámlaszám

Privát kulcs = Bankkártya adatok


Amikor te veszel Bitcoint, akkor értelemszerűen nem tudják neked a semmibe tárolni a Bitcoint tehát át kell utalniuk azt neked egy tárcára.

Ezt a tárcát te többféleképpen létrehozhatod úgyhogy ezt most hagyjuk.


És a privát kulcs az nem egyenlő a Bitcoinnal. Vagyis nem érted a privát kulcsot.


A privát kulcs úgy jelenik meg neked (most itt hidegen tárolásról beszéltél szóval ebből hozok neked egy példát), hogy amikor megveszed mondjuk a Ledger Nano S-t akkor beüzemeléskor megkérdezi, hogy új tárcát akarsz létrehozni vagy meglévőbe belépni. Rányomsz, hogy új tárca és fog neked mutatni 24 szót. EZ a privát kulcs! Ezt nem szabad senkinek megadni.


Bitcoin küldés pedig röviden úgy zajlik, hogy miután egy ilyen eszközön te beléptél, onnantól te képes vagy arról a tárcáról pénzt küldeni. Ledger esetében van egy Ledger Live nevezetű szoftver amiben megadod valaki más Bitcoin címét (publikus kulcsot) és az összeget, hogy mennyit szeretnél küldeni és elküldi az összeget.

2021. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

"Rányomsz, hogy új tárca és fog neked mutatni 24 szót. EZ a privát kulcs!"


Nem, nem az.

2021. okt. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#1: Egyáltalán nem az a privát kulcs.


Az a 12 vagy 24 szó a seed, ami egy "forráskód", és a szoftver vagy eszköz (pl metamask (hot) vagy ledger(cold)) abból a 12/24 szóból generálja az összes tárolható coin/token kulcsait.


Nem lesz szükséged a privát kulcsra, ha csak nem papír tárcát akarsz használni (de ezt nem ajánlom, mert megsérül, ellopják, nem praktikus, stb.) A hideg tárca az egy olyan eszköz, ami nem kapcsolódik az internethez, pl. egy ledger nano S.

Ez első bekapcsoláskor (ahogy előttem szóló is mondta) megkérdezi, hogy új eszközt akarsz, vagy régit. Kiválasztod hogy új, megkapod a 24 szót (seed), és máris legenerálta az összes tárolható coin tárcáját. Innentől ha ezt a 24 szót megadod másik ledgernek, ugyanazt az eszközt fogod kapni.


Lesz egy szoftver, amihez csatlakoztatod a tárcákat, innentől látni fogod az egyenleged, látni fogod a publikus kulcsokat, tehát tudsz rájuk küldeni. A privát kulcsot nem fogod látni, mert nincs rá szükséged, de talán ki lehet kényszeríteni belőle azt is. Ha fogadni akarsz akkor csak küldeni kell a public keyre, ha küldeni akarsz akkor pedig megadod hogy mit-mennyit-hova, és a kis pendrive szerű eszközön jóvá kell hagynod egy kattintással kb. Ezt az eszközt ha el is lopják, akkor párszor próbálkozhatnak a pin kóddal, ami az eszközé (csatlakozáskor kéri), majd letiltja őket a cuccos.


A 24 szavas seedet pedig oszd el három felé így:

1-16 , 9-24 , 1-8 és 17-24


Ezt helyezd el 3 különböző helyen (ha tudod három ingatlanban). Lényege, hogy ha valaki 1-et megtalál nem tud vele mit kezdeni, de ha te egyet elvesztesz, elég, stb akkor a másik kettővel helyre tudod állítani a ledgeredet.


Kérdezz nyugodtan.

2021. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Plusz még valami: nem tárolsz bitcoint sehol. A hozzáférésedet tárolod csak :)
2021. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 SIDLER22 ***** válasza:

Most kajak ezér lettem lepontozva?

A seed az a privát kulcs. Ha Einstein szintű tudományban fogalmazzuk meg akkor valójában nem az, de pl a Bugatti Chiron is hívhatjuk kocsinak. Pedig azt valójában négykerekű lovakkal hajtott járművekre mondtuk/mondjuk.

Ennyire kötözködni kell? Nem mindegy az pont neki, hogy a seed vagy a privát kulcs a privát kulcs?

2021. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem a seed a privát kulcs. Miért kell egy újoncnak f*szságokat írni?

A logikád szerint akkor az összes ledgeren tárolható coin/token privát kulcsa ugyanaz...

2021. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 SIDLER22 ***** válasza:
Úgysem fog találkozni privát kulcsokkal már az életben. Ezen már pár éve túlléptünk. Nem gondoltam, hogy ez egy egyetemi székfoglaló lesz, hogy privát kulcs vagy seed.
2021. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Teljesen különböző fogalmak, kb. mintha azt mondanád, hogy az anya meg a gyerek ugyanaz.
2021. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Te hülye vagy? Ugyanaz a seed meg a private key vagy nem? Nem. Akkor mi az anyámat vitatkozol?
2021. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Közük sincs egymáshoz...
2021. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!