Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 50-es korosztály, ha minimálbé...

50-es korosztály, ha minimálbéres vagy, vagy az alatti, van terved, miből fogsz megélni inaktív/nyugdíjas korodban?

Figyelt kérdés
A rendszerváltás óta kialakult egy igen széles réteg, akik kisvállalkozások tulajdonosai, vagy azok alkalmazottjai, ők jellemzően minimálbérre vannak bejelentve, vagy még arra sem, sokan 2, 4 , 6 órás bejelentéssel dolgoznak. Van egy igen széles réteg, ahol sokan jelenleg is feketén dolgoznak, iyen pl. építőipar, vendéglátóipar, stb. Akik ilyen helyzetben vannak, szoktak-e arra gondolni, mi lesz velük 10-20 év múlva? Mi a tervük, hogyan, miből fognak élni? Ha vannak gyerekeik, beavatják-e őket abba, mekkora bajban lesznek 60-70 év fölött, ha nincs megtakarításuk, vagyonuk?
2021. okt. 16. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem gondolnak rá.
2021. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Kajám megoldva. Szállásom a vonat lesz. Sokat fogok utazni.
2021. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Legvégső esetben rablás! Börtön, így a kaja és a szállás megoldva.
2021. okt. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

50-es korosztály vagyok.


Eleinte nem volt tervem, biztam a kormány nyugdíjpolitikájában, mivel a szocializmusban nőttem fel.


Aztán próbálkoztam ilyen-olyan lejáró megtakarításokkal (10-12 év). Miután kifutottak, örültem, hogy azt visszakaptam, amit addig befizettem.

Jött a magánnyugdíj-pénztár, ami jó lehetőségnek számított, főleg öröklés terén. Bedőlt az is.

Nem hiszem, hogy bárki előre látna 15-20 évet.


Jelenleg ingatlanban tartom a pénzem és tartós befektetésekben, ami eddig elég jó hasznot hozott. A semminél mégis többet. Az ingatlanokat kiadom, kínlódok a bérlőkkel, de nem látok más opciót.

A nyugdíjbiztosításokban nem hiszek, ez nálam olyan, mint a kísérleti nyúl. Vagy úgy lesz, ahogy ígérik, vagy nem. Lásd előző megtakarításaim.

Ha igaz is lenne, már időm kevés hozzá. 6 év és valószínűleg nyugdíjassá válok. Addig majd én befektetem a tőkém, ne piszkálja senki helyettem. :)

2021. okt. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
06.49-es, szerintem Te vagy a ritka kivétel, aki gondolkozik, előrelátó, de engem pont az a réteg érdekelne, aki 50+ évesen is albérletben él, minimálbéresek, vagy az alatti jövedelmet kapnak, vagy a legrosszabb, amikor ilyen körülmények között is feketén dolgoznak. Vajon ők miben reménykednek? Sajnos az én környezetemben nem kevés ilyen embert látok. Vajon tudják-e az ilyen ember gyerekei, mivel néznek szembe, amikor egy ilyen szülő munkaképtelenné válik?
2021. okt. 17. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!