Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha veszek egy darab bitcoint,...

Ha veszek egy darab bitcoint, az meddig az enyém?

Figyelt kérdés
És bármikor eladhatomn? Bármeddig az enyém?
2021. okt. 17. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnek ha tudnál venni...


Igen, teljes mertekben rendelkezhetsz felette

2021. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Láttam, hogy most elég drága, csak úgy kérdeztem, elméleti síkon. És hol kellene vennem, vagy akár más kriptovalutát, hogy teljesen én birtokolhassam? Mert tudom, hogy sok website-on nem érdemes, mivel határidőhöz kötött az eladás.
2021. okt. 17. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Kraken binance bitfinex coinbase stb... De az is csak akkor a tied amikor kikuldod magadnak, not your keys not your coins
2021. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ebből kábé a "tied" és a "magadnak" szót értettem.
2021. okt. 17. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a #3-as arra utalt, hogy ha tőzsdén keresztül veszel bitcoint akkor az nem teljesen a tiéd, ugyan nem valószínű, de ezek az oldalak dönthetnek úgy, hogy felfüggesztik a számlád, elkobozzák a rajta lévő összeget vagy valami hasonló.

Akkor lesz igazán a tiéd, ha veszel egy "hardware wallet"-et, például Ledger vagy Trezor. Ha a bitcoint vagy bármi más cryptovalutát ezen tárolsz, akkor ehhez senki nem férhet hozzá rajtad kívül.


Illetve úgy tűnik, hogy nem vagy tisztában ezzel, de nem kell 1 egész bitcoint venned. Minden gond nélkül vehetsz 0.1 BTC-t, vagy akár 0.0001 BTC-t is.

2021. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nagyon érdekel ez a terület, csak még nem tudom, hogyan működik.


Van olyan olvasmány a tőzsdéről, ilyen alap dolog, amit egy laikus a kezébe vesz, és esetleg az alapjait ezeknek a dolgoknak megérti?


Köszönöm.

2021. okt. 17. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Én életemben elosszor háromezer forintért vettem bitcoint. Igaz akkor még huszad ennyit ért.


Ez egy nagyon bonyolult téma és nem feltétlenül a tozsdezest kell érteni hozzá. Ha csak tárolod akkor a tárolásának nézz utána.

2021. okt. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mely oldalakon nézzek utánna?
2021. okt. 22. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a hidegen tárolás híve vagyok így ezt a cikket javaslom:

[link]

Ugyanakkor ez már egy elavult kényelmetlen de rendkívül biztonságos mód. De sokan már másra esküsznek...

2021. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!