Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha Romániából érkezik csomagom...

Ha Romániából érkezik csomagom (Brassó),közel 100ezer forint értékben utánvéttel,kell számítanom vámköltségre? Vagy mivel unión belül van így vámmentes?

Figyelt kérdés
Egyébként DPD futárral küldik.

2021. okt. 19. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vámot (és áfá-t) csak akkor kell fizetni, ha nem uniós országból jön a küldemény.
2021. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs vam eun belul.


Ha pld kinabol rendelsz es eloszor egy europai raktarba kuldik, es onnan tovabb akkor se kell vamot fizess

2021. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vámköltségre nem, de különbözeti adót lehet hogy kell fizetni. Én németországból szoktam rendelni és ott sokszor ki kell fizetni, nem tudom romániával mi a helyzet.
2021. okt. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Különbözeti adó?! Az meg mi? Én is gyakran rendelek onnan, de soha nem kellett még ilyet fizetni
2021. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Nekem németországi rendelésnél rendszeresen számítanak fel különbözeti adót, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag az áfa különbözetet (németországban 19 %, nálunk 27 % az áfa) is ki kell fizetni, tehát a nettó árra a magyarországi áfa rakódik rá és nem a német. Ne kérdezd hogy ez mi fán terem, én is csak elszenvedője vagyok.
2021. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Időközben megérkezett és csak a romániai adót számolták fel rá,a magyart nem. Köszönöm a segítségeteket!
2021. okt. 23. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!