Miért va ez így?

Figyelt kérdés

Olyan van hogy 17 éves vagyok, dolgozok de nem diákmunkásként hanem rendesen teljes munkaidőrendben a 3.hete. tehát 3 hete vagyok vendéglátásban egy étteremnél ahol napi bejelentésben vagyok nincs szerződésem sem és még szüleim sem irtak alás semmilyen nyilatkozatot hogy dolgozhatok. 1000ft óra bérben vagyok és 2 heti fizetésben. Még próbaidőn vagyok 3 hónapig amíg benem tanulok mindent. Megnem tanulom az étlapot az italokat meg mindent. Már felszolgálok,pincérkedek is és már tanulgatok készíteni egész jól az italokat is és folyton dícsérnek a hátam mögött is hogy milyen jó vagyok meg minden meg mondják is meg egyre több dolgot is engednek. Oké. De olyan keveset keresek.

Most jelenleg beteg vagyok és voltam dokinál ahol az irvos már úgy kezdte mikor mondtam hogy dolgozok hogy a táppénzt szeretném? Én meg mondtam hogy akkor azt is mert miért ne. Szóltam főnöknek hogy a táppénzt megkértem és ő azt monda hogy mivel próbaidőn vagyok napi bejelentéssel se szerződés se szülői aláírás se semmi és még alkoholos italt is készíthetek de nem fizet táppénzt. Mit kellene csináljak? Mert nagyon szeretek amugy dolgozni meg mondtam mar főnöknek is hogy szivesen bent vagyok ha kell nyitástól zárásig mindennap is ha kell. És hétfőtől szombatig dolgozom semmi szabadnapom nincs a héten csak vasárnap amikor nincs semmi nem tudok fodrászhoz elmenni se körmöshös se semmi mert vasárnap senki nem folgozik. Monta hogy jo arra hogy mondtam hogy többet dolgozok ha kell de nem adott még több órát ami oké érthetőis mert másoknak is kell dolgozni van egy munkabeosztás oké. De mondják hogy ügyes vagyOk de egyre kevesebbet dolgoztata és majd csak 3 hónap után akar szerződést. Most jelenleg fizetés előtt állok jövőhéten kapom de mivel beteg voltam max. 40.000 kapok. Ami nagyon szarul kevés. Most nem tudom hogy mi van szoltam ugye a táppénz kapcsán és azt mondta hogy ha szeretném megkérdezi a könyvelőt. Na most ez nem tudom hogy mit jelent. Valaki segítsen pls. Amugy előtte 60 at kaptam de most csak 40et fogok ahogy számoltam előtte egymás után hosszúztam 10óráztam de most csökkentette napi 5 meg 4,5 órát dolgoztat csak és nem értem miert. Szüleim sem értik ezt az egészet. Nem akarok munkát váltani mert ez tetszik, szeretek dolgozni csak nem értem mi alapján dolgozok mert semmi igazoló se papír se semmim nincs erről ami igazolná. Valaki aki érti ezt kérem írjon mert tök szar.😭



2021. okt. 24. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják, hogy fekete munka, nem kérdez ő meg senkit:D Papírt sem fogsz kapni, ha elmész akkor keres a helyedre egy másik balekot aki papír nélkül fog neki melózni. Ha nem fizetne ki téged akkor nem tudnál mit csinálni, elvégre nincs papírod.
2021. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén nincs táppénz és nem kötelező a szerződés sem.


Ettől függetlenül nyilván 17 évesen nem dolgozhatnál ennyit.

2021. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!