Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell a tb-t befizetnem,...

Hogyan kell a tb-t befizetnem, ha a jogosultságom már lejárt?

Figyelt kérdés
Bővebben, megszűnt a jogviszonyom, aminek keretében fizetve volt a tb-m. Utána, ha jól tudom 45 napig még él a biztosításom, de most tartok ott, hogy letelt a 45 nap is és az innen kezdődő időszakról egyszerűen nem találtam semmit, hogy hogyan is kéne befizetnem. Annyit írnak kb. mindenhol, hogy a NAV majd szól, ha fizetnem kell, de nem szólt senki, levél nem jött, e-mail nem jött, lehetőséget ügyfélkapun nem látok, hogy befizethetném; szóval nem tudom most mi a teendő. Erre irányul leginkább a kérdésem. Köszönöm a segítségeket!

2021. nov. 16. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
a legtisztább ha bemész hozzájuk és tisztázod a dolgot. nekem hasonló helyzetben küldtek levelet, abban csekk is volt. de ahogy hallom ez egy üdítő kivétel volt, hogy engem értesítettek. végül nem csekken fizettem be hanem átutaltam. de erről nem tudok írni, mert nekem bonyolult volt és így egy könyvelő ismerösőm segített. ügyfélkapun kellett valami mittudoménhányasszámú ürlapot kitölteni és csak utána lehetett utalni az összeget.
2021. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
59%
Ha bemész a NAV-hoz, ott adnak neked névre csekket, amin aztán csak az összeget kell feltüntetni. Hónapra 8000, nem teljes hónapra naponta 270 forint jelenleg a díj.
2021. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

45 napig még él a biztosításom


rosszul tudod, a biztosításod a jogviszonyoddal együtt megszűnt. 45 napig eü szolgáltatásra vagy még jogosult.

Jönni fog a levél.

2021. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
2021. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is:

Ha jogviszonyod megszűnt, az álláskeresési ellátásra jogosult voltál a Munkaügyi központtól? Igénybe vetted? Ha nem, akkor irány, és vedd ki ami jár :) (szintén ezidő alatt jogosult leszel eü. ellátásra, biztosított leszel)

Ha pedig nem vagy jogosult, vagy nem akarod igénybe venni, vagy nem jár, vagy nem akarsz regisztrálni, vagy regelve vagy de más előnnyel nem jár, akkor a levél jönni fog ne aggódj :) Nem fogják elfelejteni. De ha aggódsz, és tudod hogy kellene már de nem jön semmi, add be a 21T1011U jelű nyomtatványt a fizetés kezdetével történő bejelentéssel (ONYA-n is már be lehet adni, nem kell hozzá a gépes JAVA-s kitöltőprogram)

VAGY

ha szociálisan rászorult vagy (nincs házas/élettársad aki eltart esetleg ezidő alatt akinek jövedelme van, nincs a neveden nagyobb ingóság pl. kocsi, egyéb, és olyan ingatlan amibe nem életvitelszerűen élsz kizárólag, és nincs nagy összegű pénzmennyiség a bankszámládon), a kormányhivatalba szoc rászorultság alapján egy hatósági bizonyítványt kérelmezhetsz, amivel 1 évre ingyen vagy ellátott egészségügybe :)

2021. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Utána, ha jól tudom 45 napig még él a biztosításom, "


Rosszul tudod. Nem a biztosításod él, hanem passzív jogon (járulék fizetése nélkül) jogosult vagy egészségügyi szolgáltatásra.


A 45 nap sem biztos, hogy igaz, mivel passzív idő csak annyi "jár", ahány napig a megszűnt jogviszonyod fennállt, de maximum 45 nap. Ha ez 9 nap volt, akkor 9 napig nem kell utána fizetned, ha 22 nap volt, akkor 22 napig, ha 6946 nap volt, akkor 45 napig.


A NEAK írja elő a járulékokat 2020. július 01-jétől és a NAV tartja azokat nyilván. Amint előírják a járulékot, fogsz kapni róla értesítést a NAV-tól minden más fontos információval együtt.

Én addig nem pattognék. :)

2021. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ha akarsz "pattogni", fizetheted "kötelezés" nélkül is a járulékot. Amíg nem íródik elő kötelezettség, addig a befizetéseid túlfizetésként jelentkeznek az adófolyószámládon.


Adónem: 408. Egészségügyi szolgáltatási járulék

Adónemhez tartozó számlaszám, ahova utalni lehet: 10032000-06055826-00000000

Közlemény rovatba az adóazonosító jeledet mindenféleképpen írd bele.


Ha csekkre van szükséged:

[link]

2021. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!