Változhat ez valaha?

Figyelt kérdés

Szegény családban nőttem fel, sosem volt sok pénzünk, édesanyám nem tudta fizetni a hiteleket, el vagyunk adósodva. Most egyetemista vagyok, radiográfiát hallgatok(van egy szakmám is már.) Rengeteget tanulok, hogy meglehessen a jogosítványom, hogy csinálhassak egy nyelvvizsgát, hogy legyen mit ennem, hogy fizetni tudjam a tanulmányaimhoz tartozó költségeket, hogy fizetni tudjam a kis telefonszámlámat. Régóta nem vásároltam magamnak (picit már hiányzik, csak úgy venni egy szép felsőt). Most jön a karácsony, a számomra kedves embereknek venni valami szépet, hogy kimutassam a hálámat feléjük, amiért mellettem vannak. Sokat sírok nekik. Nehéz ennyi idősen úgy, hogy semmilyen segítség nincs mögöttem (vagy én vagyok eléggé érzékeny :))Édesanyám nem tud bánni a pénzével, én segítem őt...

És az a kérdésem, hogy fog ez valaha változni? Lesz rendesen életem, amikor nem kell számolnom a forintokat? Amikor anyukámnak egyedül is menni fog, vagy mértékkel kér tőlem? Sajnos nincs párja. Van értelme tanulnom, dolgoznom, kiküzdenem a lelkem ilyen fiatalon? 24 éves vagyok és ki vagyok merülve. A korombeli barátaim már házasok, gyerekük lesz, vagy házat vettek már. Nem mondom azt, hogy irigy vagyok, és tudom, hogy nekik is biztosan vannak problémáik, csak mások. De annyira szeretném úgy érezni, hogy haladok.

Csak egy kis biztatást kérek, vagy sikertörténeteket.



2021. nov. 22. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Otthon laksz vele?
2021. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján okos élelmez vagy, és fel fogod találni magad az életben, biztos vagyok benne, viszont itt anyukád a problémás, az ő korában szerintem már nem nagyon változik az ember.
2021. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem elvégzése vagy a nyelvvizsga lehet egy mérföldkő. Abból tudod, hogy haladsz. 24 évesen még nem késtél le semmiről. Legtöbben 28 körül házasodnak.
2021. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, változni fog. Te mindent megteszel az anyagi sikerért. A sok vetés után jön az aratás. Tudom, hogy nehéz mert úgy teszel ebbe sok energiát, hogy bármilyen garancia lenne rá, de hidd el, hogy idő kérdése. Anyukád sajnos nem fog már változni, kicsi az esélye, hogy megtanuljon bánni a pénzzel. Te fogod majd támogatni, amíg meg nem unod vagy mehúzol egy mértékét meddig.
2021. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!