Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Háztulajdon-rendezési kérdések...

Háztulajdon-rendezési kérdések: Hogy lehetne igazságosan megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Adott két ház: az egyik a szüleimé(legyen A), a másik a nagyszüleim szüleié volt anno, jelenleg béreli egy család (legyen B).

A B ház régebb, kisebb, kevesebb értékkel bí rmint az A ház. A "B" ház örököse jelenleg én és a testvérem vagyunk. Az 'A' házban még bent élnek a szüleim.

Szeretnének az én gyerekeim beköltözni a B házba, de a hitel és miegyebek miatt a nevükre szeretném íratni, és egyébként is nekik szántam. Viszont még feles tulajdonban van a testvéremmel. Ő is a saját ygerekének szánja az A házat, ha majd a szülők elhunynak. Hogy lehetne ezt megoldani? Egyikünknek sincsenek milliói, hogy kifizesse a másik felét. Gondolkodtunk, hogy a fél-fél háznyi öröklést "elcseréljük", de gondot okoz, hogy az A-ban még a szüleim élnek.



A másik: Hogy nekem 3 gyerekem van. Abból egy kapott egy 10 milliós telket tőlünk. A középső szeretne a B házba költözni. A harmadik gyerekem még kicsi. Itt megint fennáll egy értékkülönbség...


2021. nov. 23. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert osztozkodtok olyanon ami nem a tietek. A szuleid elnek igy a hazhoz semmi kozotok, még.
2021. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A b haznak ki a tulajdonosa? Gondolom valamelyik szulo es ti ezt is csak a halala utan oroklitek.

Addig nem ildomos osztozkodni rajta.

2021. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleitek A háza nem a tiétek, amíg élnek: ha most eladják x millióért és felélik vagy idősotthonba költöznek belőle, abba sincs jogilag semmi beleszólásotok.

Ahogy írták is: nem osztozkodhattok olyanon, ami nem a tiétek.

2021. nov. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor jelenleg úgy tudjuk megoldani hogy simán szétosztjuk a B házat? Aztán majd, ha a szüleink kiköltöznek onnan, akkor becsültetjük fel az ő házukat és onnantól osztjuk el azt is?
2021. nov. 23. 10:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, de hogy fizetem ki a testvéremet, ha nem adom el a házat? Azért nem potyognak az égből milliók. Részletekben? Mi erre a gyakorlat? Húsz évig törlesztek neki?
2021. nov. 23. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A "B" ház örököse jelenleg én és a testvérem vagyunk. "

Vagyis még az is a szülők háza és ti csak örökösök vagytok, nem tulajdonosok.

Semmit nem tudtok csinálni. Majd ha a szülők elhunynak és a hagyatéki eljárás a végéhez ér. Akkor majd lehet kettéfűrészelni a házakat.

2021. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A b haznak ti tulajdonosai vagytok vagy csak orokosei, vagyis akik egyszer velhetoen orokolni fogjak?
2021. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A B háznak tulajdonosai vagyunk.
2021. nov. 23. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

A B haz sajat felet a gyerekednek ajandekozod, a masik felet meg hitelbol megveszi a testveredtol.


Igaz, ettol meg fennall az, hogy a ket nagyobbik gyereked sem biztos, hogy ugyanannyit kap toled (10 millio vs a B haz fele), de ezt (a harmadik gyerek reszevel egyutt) az A haz rad eso felenek testverednek eladasaval tudod majd egyensulyba hozni. (Ahogy illene is.)

2021. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!