Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy külföldi weboldalról...

Ha egy külföldi weboldalról rendelek, honnan tudjam, hogy biztonságos-e a kártyás fizetés?

Figyelt kérdés
Azon az oldalon kell megadnom az adatokat, ahonnan rendelek.
2021. nov. 29. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
paypal?
2021. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt se tudom mi az.
2021. nov. 29. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor esetleg nézz utána. :)
2021. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De most a kérdésem az, hogy honnan tudhatom bankkártyás fizetésnél, hogy biztonságos-e. Nem pedig alternatív fizetési lehetőségeket kérek.
2021. nov. 29. 23:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Generálsz egy egyszer használatos kártyát arevoluteban. Hátránya, hogy lehet nem kapod meg az árut. Beírod a googlebe, hogy weboldal neve + reviews vagy vélemények aztán utána nézel.
2021. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém teljesen biztonságos, nem függ attól, hogy hol fizetek online.

Ugyanis, az idejét sem tudom mióta, neten csak webkártyát használok (más néven virtuális kártyát); ez éppen arra való, hogy a kártyaadatok ismeretében se tudjanak pénzt levonni a számlámról.

Ugyanis, az ilyen kártya vagy egy alszámlához fér hozzá, amin alapesetben nincs pénz; vagy bár a folyószámlához fér hozzá, de napi 1 Ft-os limitalapon áll, banktól függ, hogy melyik technikát alkalmazza. Ha a kártyatulajdonos fizetni akar vele, akkor netbank használattal, díjmentesen pénzt tesz az alszámlára, vagy megemeli a limitet. A netbank használat biztonságos, mert kétfraktoros azonosítást igényel a fenti változtatás.

A kártya éves díja két-háromezer forint; általában az alsó határ közeli, és az első éves díjat el szokták engedni.

Ezt is tekintheted általad elutasított alternatív megoldásnak, de közben aggódhatsz akkor is, ha eddig magyar oldalon adtad meg akár egyszer is a fizikai vásárlásra, ATM használatra alkalmas bankkártya adataid. Miközben az én ilyen kártyaadatim sose látta a net, a webkártya adataival meg arra jutottak, hogy kaptam SMS-t sikertelen fizetésről valami különös nevű helyről.

Nem tudom, honnan lehet tudni, hogy egyébként biztonságos-e valahol az online kártyás fizetés, de csak várd, hogy valakitől megtudod.

2021. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!