Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyiből is alig tudok félrete...

Ennyiből is alig tudok félretenni? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Ehavi bevételünk:

Férjem fizuja: 320.000 ft

Én fizum: 440.000 ft

Gyes+csp: 37.000 ft

Ez kb 800e ft pont


Kiadásaink: lakáshitel 90e, benzin 25e, gáz villany 30e, bölcsi 22e, telefonok 8e, net tv 8e, víz 6e, jo most volt 2 addicionális dolog is ami csak ritkán van, az éves lakásbiztosítás 40e, szemétszállítás 7e, plusz a diákhitelem előtörlesztem 30e-rel. Ez 266e eddig. Bevásárlásra tuti elment kb 140e. (Kaja, tisztítószer stb) az akkor 400. Ezen kívül voltam fodrásznál körmösnél a kettő egy 10es, a férjem fodrásznál az 3e. Plusz ruhára költöttünk most 50e, de ez is most kiugró, mert nem szoktunk csak évi 1-2 alkalommal. Voltunk egyszer moziban, az volt 8e ft. Anyukámnak volt szülinapja, egy 10e értékű ajándékot kapott. Csináltam 6 mikulás csomagot, az is 15e volt majdnem. Ja meg gyógyszertárban is hagytunk elég sokat most mert a gyerek majd mi is betegek voltunk. Szóval egy 500asnal tartunk minimum, ma még veszek kutyakaját 12e ft (2.5 hónapra elég) plusz tönkrement a konyhai csaptelep, veszek ma egy újat ami lesz vagy 20e. Ja és már elég üreskés a hűtő is, kaját is vennem kell valamennyit. Fizetés még csak pénteken lesz. Szóval 250 ha megmarad de lehet sokat mondtam. És minden hónap így jön ki. Én nem értem, hogy csomó ismerősöm ugyanannyit ha nem többet költ mint mi, és mellette folyton felújítanak meg ilyenek. Akkor az ilyenek mennyit keresnek? Egyszerüen már marha rosszul érzem magam, hogy ennyit keresünk de alig van látszata.


2021. nov. 30. 13:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Nektek ezt dobta a gep, sokan meg ennyit sem keresnek.
2021. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Kerestek kb. 2200 EUR-t. Ez egyáltalán nem sok pénz.


Mi ketten költöttünk idén átlag havi 550k körül, ebben volt két rövid nyaralás, és kisebb felújítások a lakásunkon (1-200k tételek). Szerintem átlag ennyit költ az ember ezekre minden évben. Én azt nem értem mások hogy élnek meg minimálbérekből.

2021. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
varázsszó: hitel
2021. nov. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

#3


Ez arra a varázsszó, hogy mit csinálnak rosszul? :D

Mert amugy igen. Hitelrol hitelre élni nem valami jó biznisz.

2021. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a baj a hitellel, az ócska albérletünk 130e ft volt csak a lakbér, 42 nm.. most a 110 nm házra 90 a hitel, és ez ráadásul 10 év múlva az enyém lesz. Vagy laknánk híd alatt mert nem adott anya meg apa lakást? Nem providentünk van.

A diákhitel ugyanez, engem 16 évesen kitettek, hogy mentem volna fősulira másképp? Dolgoztam is, de az csak a megélhetést futotta, a tandíjat kellett valamiből, de mint írtan ezt törlesztem elő havi szinten is és nagyobb összegeket is fizettem már bele, így kb jövő augusztusra vissta is lesz teljesen fizetve

2021. nov. 30. 14:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Végig sem kéne olvasni, ha nettü 800ból nem tudtok félre tenni az már alapból user error.De azért megtettem.


Tetszik, hogy az éves lakásbiztosítást beleírod az elmúlt havi kiadásodba, holott azt nyugodtan arányosan is eloszthatnád, vagy beleszámolod a mikuláscsomagot is, ami egyrészt nettó 800ból filléres tétel, másrészt évi 1x van. Ellenben fogalmad sincs, hogy konkrétan mennyi ment el bevásárlásra, meg hogy azon belül mire. Mert a kaja elég tág gyűjtőfogalom.


Nem a havi hiteltörlesztőt, vagy a fix mobil előfizut kell jegyzetelni ami mindig ugyanannyi, és ha törik ha szakad fizeted. Hanem minden mást, tételesen írni. Aztán akkor látni fogod, hogy mire mennyi megy el.


Amúgy 250-et félretenni olyan borzalmasasn szar? Fél országnak a havi fizuja kevesebb.

Ismerőseid jó része meg erőn felül vesz mindent.

2021. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

#4 nem.. ez arra varázsszó, hogy a többség... akinek az életében turkál miből él, nyaral és újít fel, míg szerinte ők nem tudnak 1ről a 2re.. miközben a havi megtakarításuk annyi, mint közel a magyar átlagkereslet.


Szerintem ez csak egy rinya.. minden hónapban megtakarítanak 200-250e-et, ez évi ~3 millió Ft.. de legyen csak 2. Úgy, hogy van gyerek is és mondhatni semmiben nem szenvednek hiányt.


Az ilyen emberre a jó szó: telhetetlen!

2021. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

7es

Egyetértek.

Sőt! Ebben a honapban a leírtak szerint egy sok egyszeri, alkalmi kiadásuk is volt, inkább tesznek félre 350-400at.

2021. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem szenvedünk hiányt, de pl a házunkra kapásból rá kellene költeni 10 milliót, és nem jacuzzira, hanem fontos dolgokra..Ablakcsere, fürdőszoba, tető, vezetékcsere stb

Mellette új autót kellene vennünk, mert 21 éves autónk van.

Rengeteg ismerőst latok fiatalokat akiknek gyönyörű ház stb es mellette ugyanúgy nyaral, költ stb érdekes

2021. nov. 30. 15:48
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Vegyetek fel meg tobb hitelt.
2021. nov. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!