Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a netről rendeltek egy nem...

Ha a netről rendeltek egy nem több tízezres dolgot, hanem valami párezreset, és fizetős a szállítás, akkor is házhoz kéritek, vagy inkább akkor kerestek olyan boltot, ahol személyesen is át lehet venni?

Figyelt kérdés
Vagyis a több időráfordítást, keresgélést, és így a szállítási díjjal spórolást választjátok, vagy inkább az idővel spóroltok, és házhoz kéritek olcsóbb dolognál is?
2021. dec. 3. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csomagpontra 1.290, házhozszállítással meg 1.590, akkor nem kérem csomagpontra, a kényelem fontosabb nekem. Bár ha 590-1.590 a reláció akkor is. Elmennem érte lenne 20-30 perc, ezer forintért nem fogok ennyit bóklászni a városban.
2021. dec. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, amikor ingyen lehet átvenni személyesen.
2021. dec. 3. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ingyen meg az 590 közt egy sör ára van. Én legtöbbször a házhozszállítást választom akkor is, ha a boltban ingyen lehetne. Az időm többet ér, minthogy 1-2 ezer forintért fél órát bumlizzak a városban, pláne ilyen időkben. Max akkor választom azt, hogyha amúgyis járnék arra, vagy útbaesne a bolt.
2021. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A bolti átvételt nem szeretem. Pl. Edigital üzlet mindig zsúfolásig tele van, fél óra, amíg sorra kerülök. De múltkor a notebook-nál is álltam ennyit, mert épp nem volt net és nem tudtak árut kiadni.


Emiatt régebben mindent csomagautomatába kértem (vagy amit lehetett pick-pack pontra, mert az itt van egy köpésre).

Most homeoffice-ban házhoz szoktam kérni a dolgokat, mert a francnak sincs kedve kimozdulni. Igaz, legutóbb pont automatába kértem az Emag cuccokat, de amúgy is mentem a városba és ott a házhoz szállítás jóval drágább lett volna.

2021. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ennyire az én döntésemtől függő vagy-vagy.

Nem minden online boltnak van fizikai boltja, és soknál csak egy van, a telephelyén, ami lehet, hogy tőlem több száz kilométerre van. És hiába van fizikai boltjuk a közelemben, ha a kiválasztott árut nem lehet odarendelni.

És több esetben tapasztaltam olyat, hogy a honlapon ott volt, hogy „Figyelem! Ez az ár csak online rendelés esetén érvényes.”; és szállítással együtt is olcsóbb volt, mintha a közeli városban levő üzletükben vettem volna meg.

Nemegyszer van olyan akciós árú termék, aminek az akció keretében ingyenes a házhoz szállítása, hiába csak mondjuk 1200 Ft-ba kerül.

Nálam az is számít, hogy egy kis faluban lakom, és nem egy nagy üzlet (pl. Praktiker) a közelünkben levő nagyváros túlsó szélén van, 24 km-re, amiből 12 km-t városi forgalomban kell megtenni, ezermillió lámpás kereszteződésen át. Ennek üzemanyagköltsége is van. Közösségi közlekedéssel meg annyi átszállással és a végén még hosszú gyaloglással lehet odajutni, hogy az átszállási várakozások miatt fél nap alatt nem fordulok meg, és ez sem ingyenes, hogy finom legyek. Vagy van más üzlet, ami közelebb van, de drága fizetős parkoló van a távoli környezetében is, mindenütt.

2021. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább házhoz. A bóklászással, meg az utazással, parkolással elmegy az az 1000 Ft amit meg lehetne spórolni. Aztán még lehet sorba is kell állni.


A futár meg itt megy el a ház előtt akkor is ha hoz valamit meg akkor is ha nem.

2021. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!