Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csomag visszautasítása? Nem...

Csomag visszautasítása? Nem tudtam lemondani, ezt javasolták, de hogyan?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy csomagot, ki is fizettem. Közben meggondoktam magam, és szerettem volna lemondani a rendelést (még az összekészítés fázisban volt - egyébként majdnem két hétig -, tehát nem volt feladva). Írtam az ügyfélszolgálatnak elállasi jogra hivatkozva (ez lehetséges elvileg a küldemény átvétele előtt is), hátha még korrigálni tudják, gondoltam ha fel se adták még, így a korrekt. Erre ezt a választ kaptam:


Sajnos az elállási jog csak akkor érvényes, ha már kézbesítve lett a csomag. Ha nem ohajtja átvenni, utasítsa vissza, amint a csomag visszatér a raktárunkba, indítjuk a visszatérítést.


Kérdésem, hogy hogyan utasítsam el a csomagot? Nem szeretném, ha a futár feleslegesen járkálna vele, de nem tudom, szokták-e jelezni nekik előre, hogy nem tervezem átvenni... Vagy ha kijön, csak simán nem veszem át, mintha itthon se lennék? De akkkr újrapróbáljak a kézbesítést. Nyissak ajtót, és közöljem a futárnak, hogy nem veszem àt? :D Az meg olyan béna...

Mit javasoltok?



#lemondás #elállási jog #rendelés elutasítása
2021. dec. 4. 06:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem kaptad meg, addig a rendelés törlését tudod kérni.

Most már mindegy. Nem veszed át, jelzed a futárnak, nincs ebben semmi ciki.

Vagy ha normális futár cég intézi a kiszállítást, akkor őket fel lehet hívni és ott jelezni, hogy ne vigyék ki, hanem vissza a feladónak.

2021. dec. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, először a törlést kértem, azt sem tudták megoldani már (nem értem, miért, de már mindegy)

Köszi!

2021. dec. 4. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!