Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmi munkaviszony esetén...

Alkalmi munkaviszony esetén van minimum munkaidő korlát?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavállalóként dolgozok jelenleg, heti bejelentéssel. Azt tudom, hogy hivatalosan maximum havi 15 napot dolgozhatok, de minimalizálva is van ilyen esetben a munkaidő?

Azért érdekelne, mert ha van rá lehetőség, akkor Karácsony hetén én már nem mennék dolgozni. Így 13 munkanapra jönne ki a havi munkaidőm. Kötelezhetnek rá, hogy legalább azt a +2 napot (15 nap) ledolgozzam?



2021. dec. 6. 06:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen nincs.
2021. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkavállalóként nincs olyan, hogy heti bejelentés, napi bejelentés van (max a munkáltatód egy hétre előre lejelent)

A napi bejelentés azt jelenti, hogy BÁRMIKOR mondhatja a munkáltató is, meg Te is, hogy kössz, holnap már nem jövök.

Annyi van csak, hogy minimum 1 nappal előtte szólj, hogy ki tudjon jelenteni (ha már leadta), mert napi 1.000 ft-jába kerül a lejelentés.

Nem tudom, hogy beszéltétek meg, mennyire hosszútávú ez a munka, de azzal számolj, hogy ezután már lehet, nem fognak hívni.

2021. dec. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neki akkor is 1000 Ft járulékot kell fizetnie, ha 1 órát dolgozol és akkor is, ha 15-öt... Nincs munkaidőkeret, megállapodtok egy óra vagy napidíjban. Nincs semmi kötelezettségeket egymás felé te is mondhatod, hogy holnap nem szeretnél menni. Viszont számolhatsz rá, hogy lehet többet nem hívnak. Azt ugye tudod, hogy a napi bejelentésnél magad után kell fizetni a 8000 Ft tb-t?
2021. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!